Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

1.sınıf talebesini bıçakladı

13 Eylül 2008 / 18:08
Balıkesir Gazi İlköğretim Okulu'nda 1. sınıf öğrencisi Esra A. tuvalette bıçaklandı
İddiaya göre, Gazi İlköğretim Okulu'nda birinci sınıf öğrencileri Esra A. ve Tuğçe A. öğle saatlerinde teneffüse çıktı. İki öğrenci, okul bahçesindeki kızlar tuvaletine gitti. Ancak, bir anda tuvalete dalan kimliği belirsiz kişi, bıçağını çıkarıp öğrencilerden paralarını istedi. Olumsuz yanıt alması üzerine öfkelenen saldırgan, Tuğçe'yi hırpalarken, Esra'yı karnından bıçaklayıp kaçtı. İki kızın çığlıkları üzerine gelen öğretmenleri tarafından hastaneye kaldırılan Esra hemen ameliyata alındı. Midesinden yaralanan küçük kızın, ameliyatının başarılı geçtiği ve hayati tehlikeyi atlattığı belirtildi.

Kamera kayıtları inceleniyor

Saldırının ailevi bir sebeple de işlenmiş olabileceği ileri sürüldü. Okul Müdürü Okay Cengiz, “Saldırıyı gerçekleştiren kişi kesinlikle bizim okulumuzdan değil. Sanıyorum okulun arka tarafından bahçeye girmiş” dedi. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, Balıkesir polisi okul ile arka bahçeye bakan Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nün kamera görüntülerini incelemeye aldı. Vali Selahattin Hatipoğlu da okula ve hastaneye giderek olayla ilgili bilgi aldı. Hatipoğlu, “Bu tür olayların yaşanmaması için gereken tüm tedbirleri alacağız. Öncelikle bu okulun duvarı yeniden yapılacak” dedi.

Bu olaydan 1 gün önce de 21.00 sıralarında Atatürk Parkı'nda 2 öğrencinin kendilerinden haraç isteyen bir kişi tarafından bıçaklandığı öğrenildi.

'SALDIRGAN ÖĞRENCİ DEĞİL'

Okul Müdürü Okay Cengiz, bıçaklı saldırganın kesinlikle okul dışından olduğunu ileri sürdü. Kamera görüntüleri incelemeye alındı.
Kaynak:
Bu haber toplam 1140 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri