Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

10 terörist daha öldürüldü

20 Temmuz 2008 / 12:50
Siirt, Bingöl ve Hakkari bölgelerinde yürütülen farklı operasyonlarda 10 PKK'lı öldürüldü. Bingöl'de öldürülen teröristleri yiyecek almak istedikleri köylüler ihbar etti.
Güvenlik güçlerinin Siirt, Bingöl ve Hakkari'de gerçekleştirdiği operasyonlarda toplam 10 PKK'lı öldürüldü.
Siirt'in Eruh ilçesine bağlı Çizmeli köyü yakınlarındaki Zorova Köprüsü mevkiinde geçtiğimiz perşembe günü uzaktan kumandalı bombanın infilak ettirilmesi üzerine pikniğe giden dersane öğrencilerinin içinde bulunduğu minibüste 2 kişinin yaralanması üzerine bölgede operasyon başlatıldı.
Operasyon sürdürülürken önceki akşam saatlerinde bir grup PKK'lı ile 'sıcak temas' sağlandı. Zorova Dağı'nda kıstırılan PKK'lıların 'Teslim ol' çağrılarına ateşle karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Kobra helikopterlerinin havadan destek verdiği operasyonda 6 PKK'lı öldürüldü. Bölgede operasyonlar devam ediyor.

Erzak almaya geldiler
Bingöl'de ise, geçen perşembe akşamı Yedisu ilçesine bağlı Güzgülü köyüne gelen bir grup PKK'lı, köylülerden kendilerine erzak toplamalarını istedi. Bir gün sonra erzakları almaya geleceklerini söyleyen PKK'lılar daha sonra köyden ayrıldı. Köylüler olayı güvenlik birimlerine bildirdi. Güvenlik güçleri, köy içersinde önlem alırken 3 PKK'lı önceki gün saat 22.00 sıralarında erzakları almaya geldi. Güvenlik güçlerinin 'Teslim ol' çağrısına PKK'lıların ateşle karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Çatışmada PKK'lılardan 2'si öldürüldü, diğeri dağlık araziye doğru kaçtı. Güvenlik güçleri yaralı PKK'lının yakalanması için bölgede operasyon başlattı.

Gece operasyonu
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde de saat 02.00 sıralarında Dağlıca bölgesinde sayıları 15 olarak değerlendirilen bir grup PKK'lı tespit edildi. Gece karanlığında bile zaman zaman helikopterlerin hava desteği sağladığı operasyon sabaha kadar sürdü. Güvenlik güçleri, Yeşiltaş Köyü yakınlarında PKK'lılar ile 'sıcak temas' sağladı. Çıkan çatışmada 2 PKK'lı öldürüldü.

'Kobra'lar bombalıyor
Şırnak'ta bir hafta önce başlatılan operasyonlar ise Kuzey Irak sınırında bulunan Cudi ve Kato dağları Bestler-Dereler bölgesi ve Küpeli Dağı'nda yoğunlaştı.
Şırnak 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'ndan kalkan Kobra helikopterler dün Küpeli Dağı'ndaki hedefleri bombaladı. Küpeli'den yükselen dumanlar Şırnak ile Cizre'den çıplak gözle bile görülebiliyor.
Sikorsky helikopterleriyle de çatışma bölgesine jandarma komandolar sevk edildi
Kaynak:
Bu haber toplam 802 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri