Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

100 Alimden ihanet fetvası

15 Ocak 2009 / 14:14
İslam dünyasının tanınmış 100 alim yayımladıkları fetva ile Rafah kapısının kapatılmasının ve tünellerin yıkılmasının ihanet olduğunu açıkladı.
Yüz kadar Müslüman âlim ve düşünür, Rafah sınır kapısının kapatılmasının, Gazze halkına yardım gitmesin diye tünellerin bulunup yıkılmasının, Gazze halkını katleden Siyonistlere yardım etmek anlamına geldiğini ve yapılanların tarih boyunca İslam ümmetinin yaşadığı en büyük ihanetlerden biri olduğunu açıkladı.

Müslümanlara karşı kafirlere yardım etmenin küfür ve irtidat olduğu konusunda ittifak eden âlim ve düşünürler, böyle bir eylemin, İslam’dan çıkmaya yol açan on halden biri olduğunu, sınır kapılarıyla tünelleri kapatanların, tünellerin yerini düşmana bildirenlerin, yardımların tüneller vasıtasıyla ulaşmasına mani olanların, tünelleri Siyonistlere teslim edenlerin de böyle bir hükmün altına girmesinden endişe ettiklerini belirttiler. Alimler, yayınladıkları açıklamada ayrıca, Gazze’deki mücahitlere karış Siyonistlerle birlikte hareket eden basın organlarıyla sivil toplum kuruluşlarının, dernek ve bireylerin de aynı hükme tabi olduklarını ifade ettiler.
Kaynak:
Bu haber toplam 1428 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri