Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tatlıses referandum oyunu açıkladı

30.08.2010 05:05
12 Eylül'de yapılacak olan referandum öncesi sanatçılar da oylarının rengini açıklamaya başladı..

Referanduma sayılı günler kala medyanın ünlü isimleri referandum kararlarını bir bir açıklıyor. Dün ünlü oyuncu ve şarkıcı Hülya Avşar'ın referandum için hala dersini çalıştığını açıklamasının ardından bugün de ünlü türkücü İbrahim Tatlıses 12 Eylül’deki Referandumdaki kararını açıkladı. İşte Can Tanrıyar'ın "Evet mi, hayır mı?.." sorusuna İbrahim Tatlıses'in cevabı:

"Parti liderlerine soruyorum. Bu koltuk kavgası mı, millet için kavga mı? Koltuk içinse doğrudur. Ama millet içinse böyle dili bozuk bir kavga olmaz. Her biri milyonlar tarafından seçilen partilerin başında olan liderler bu uslupta kavga ederlerse, sokaktaki vatandaşın kavgası nasıl olacak?.. Bu nezaket, saygı içermeyen bir kavga. Liderlerin birbirlerine saygısı yoksa, vatandaşın vatandaşa saygısı nasıl olacak?

BÖYLE BİR ÜSLUP PUAN KAZANDIRMAZ

Liderlerimizi tv'lerde böyle görmek istemiyoruz. Ben bir ana muhalefet partisi lideri olsam, yani seçilmiş lider olsam, kişiliğini sevmesem de makamına saygı duyarak Başbakan'a Recep Bey diye hitap etmem. Sayın Bahçeli'den de böyle bir üslup duyulmadı. Sayın Kılıçdaroğlu, siz "Sayın Başbakan" diyin ki, o da size "Sayın Ana muhaletefe partisi lideri Sayın Kılıçdaroğlu" desin. Böyle bir üslubun size puan kazandıracağını zannediyorsanız, bence yanılıyorsunuz. Bence yanlış.

YENİ ANAYASAYA 'EVET'

Sayın Kılıçdaroğlu, "135'nci maddeyi çıkarın evet" diyelim diyor. O kadar çok kanun içinden bir tek maddeye mi takıldınız? Bir tek madde için mi insanları galeyena getiriyoruz? Demek ki öbürleri için siz de "evet"siniz. İnanın ben bir sosyal demokrat olarak artık çürümüş tahtalar içindeki tüm paslanmış çiviler değişmeli diye düşünüyorum. Teknoloji değişti, hayat değişti, ama Türkiye Cumhuriyeti hala aynı kanunlarla yürüyor. Tahtaları yenileyelim, çivileri değiştirelim, yeni anayasaya "EVET" diyelim. Dış ülkeler de bize "bunların tahtası da çürümüş, çivisi de çürümüş" demesinler... Yani "tahtası eksik" demesinler!.

Bu haber toplam 1306 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri