Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

15 bin YTL’ye sıfır otomobil

11 Kasım 2008 / 16:18
Anadolu Grubu ile distribütörlük anlaşması imzalayan Çinli Geely marka otomobiller, Türkiye'de satışa sunuldu. Şimdilik iki modeliyle Türkiye'de bulunan otomobillerin fiyatı 14.990 YTL'den başlıyor
14.990 YTL'den satışa sunulan Geely CK Echo 1.3 Basic modeli, 1.3 motor ve 86 beygir gücünde. Geely CK Echo 1.3'ün güvenlik paketli (ABS), klimalı ve çelik jantlı versiyonu Comfort'un fiyatıysa 17.999 YTL.

Anadolu Grubu'nun Türkiye'de satışa sunduğu diğer bir modeli Geely MK Familia 1.5 Comfort'taysa ABS, klima, çelik jant ise standart. 1.5 motor ve 94 beygir gücündeki otomobil de tanıtım fiyatı olarak 20.999 YTL'den satışa sunuldu.

Bir hafta önce Türkiye'ye gelen ve kontrollerinin ardından bayilere gönderilen Geely marka otomobiller, Anadolu Holding'in Geely marka araçları Türkiye'ye getirmek için kurduğu Anadolu distribütörlüğünde satılıyor. Anadolu Araçların Adana, Ankara, Antalya, Afyon, Eskişehir, Batman, Hatay, İstanbul, İzmir, Kayseni, Kocaeli, Malatya, Samsun, Sakarya ve Trabzon'daki 19 bayide satışa sunduğu otomobillere önümüzdeki dönemde Geely marka yeni araçlar ekleneceği belirtiliyor. Anadolu Araçların ana bayilerinden Gülal Otomotiv Satış temsilcisi Serdar Demirci, bayii sayısının sürekli arttığını ve 2009'da yeni modellerin de Türkiye'de satılacağını söylüyor.

İLK ÖZEL SEKTÖR MARKASI

1986 yılında kurulan Geely Holding Group, 20 yılı aşkın bir süredir, otomobil, motorsiklet, otomobil motoru, şanzıman, otomobil elektronik ve elektrik aksamı, otomobil parçaları ve eğitim konularında faaliyet gösteriyor.

Geely, Çin'in devlet kaynaklı olmayan en büyük otomobil markası olarak biliniyor.

Geely Holding Group ile distribütörlük anlaşması imzalayan Anadolu Grubu, Geely için Anadolu Araçlar Ticaret A.Ş. adında yeni bir şirket kurdu. Anadolu Araçlar, Geely markasının tüm pazarlama, satış ve satış sonrası organizasyonundan sorumlu.

Hangzhou'da bulunan merkezi ile birlikte Linhai, Ningbo, Xiangtan, Cixi, Jinan, Lanzhou, Taizhou, Shangai ve yurtdışında Rusya, Ukrayna, Venezuela, Malezya ve Güney Afrika'da fabrikası bulunuyor. Bu fabrikalar, yıllık 300 bin otomobil, 400 bin motor ve 400 bin şanzıman üretim kapasitesine sahip.

2015 yılında 2 milyon adet otomobil üretimi ve satışını hedefleyen marka, bu adetlerin üçte ikisini Çin pazarının dışına ihraç etmeyi hedefliyor ve fabrika sayısını 15'e çıkarmayı planlıyor.

Kaynak:
Bu haber toplam 2794 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri