Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

16 yaşında, 70 bin TL gelir

06 Ocak 2009 / 09:26
Gary, internet üzerinden cep telefonu ve bilgisayar aksamı pazarlıyor.
İngiltere'nin Essex kentinde yaşayan Gary Cooper adında 16 yaşındaki bir lise öğrencisi, derslerinden arta kalan zaman diliminde dört işçi çalıştırdığı ve ismini "GC'nin PC'leri" koyduğu şirketiyle ayda 30 bin sterlin (yaklaşık 70 bin TL) kazanıyor.

İngiltere'nin en yüksek tirajlı ve magazin ağırlıklı gazetesi The Sun'ın haberine göre Southend Lisesi'ne devam eden ve ders ortalaması akranlarına göre yüksek olan Gary, internet üzerinden cep telefonu ve bilgisayar aksamı pazarlıyor.

Hem okulu hem de ticareti nasıl idare ettiği sorusuna Gary "Çalışma arkadaşlarım bütün yükü omuzlamış vaziyette. Bana sadece kontrol etmek kalıyor. İşe ilk atıldığım zaman bayağı zorlanmıştım. Ailemin -özellikle babamın- desteğiyle o günler geride kaldı. Kendime ayda 500 sterlin (1100 TL) kadar bir miktar ayırıyorum. Geri kalanını sürat teknesi almak üzere biriktiriyorum. Sanırım birkaç yıl içinde 1 milyon sterlin'lik (2 milyon 250 bin TL) ciroya ulaşırım. Okulumun takımı olan Southend United'ın en büyük sponsoruyum" diye karşılık verdi.
Kaynak:
Bu haber toplam 1196 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri