Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

17 bin YTL'ye sıfır otomobil

13 Ekim 2008 / 09:04
Autoshow'a katılan firmalar 'cimri modeller'le adeta krize meydan okuyor.En uygun fiyatlı modeller sergileniyor.
Yaşanan her krizle cebindeki parası eriyen tüketici, çareyi daha ucuz otomobiller satın almakta buluyor. İşte son üç aydaki otomobil satışlarını olumlu yönde etkilemesi beklenen Autoshow 2008'de tanıtılan en ucuz modellerden bazıları:

SOREN 23 BİN YTL

Kısa süre önce Türkiye'ye Samand modeli ile iddialı giriş yapan IKCO, yeni modeli Soren'i de 2008 AutoShow'da görücüye çıkarttı. Fuar boyunca 23 bin 990 YTL'den satılacak Soren'in yanı sıra Samand da fuara özel 19 bin 490 YTL'lik etiketle satışa sunuyor.

GEELY 17 BİN YTL

Anadolu Grup bünyesinde ülkemizde satılacak Geely, fuarın hemen ardından 2 modeliyle pazarda yerini alacak. Geely bayilerinden Gül-Al Otomotiv yetkilisi Serdal Demirci, fuarda da sergilenen bu iki modelden Echo'nun, 1.3 litrelik ekonomik bir motora ve 17-18 bin YTL'lik bir etikete sahip olduğunu söyledi. Diğer model olan Family'nin ise 1.5 litrelik benzinli motorla fiyatının 20-21 bin YTL arasında olacağını ifade etti.

EN UCUZU INDICA

Tata yetkilileri, 2010'da ülkemizde satışa sunulacak ve yurtdışından 2 bin 500 dolardan satılan Nano'nun ülkemizdeki vergi oranları sebebiyle fiyatının 10 bin YTL'yi bulacağını kaydettiler. Nano'yu tanıtamasa da fuarın en uygun fiyatlı otomobili olan Indica ve Indigo'yu sergileyen Hintli üretici, bu araçlara 17 bin YTL'lik bir fiyat biçiyor.

SUZUKİ SPLASH 25 BİN YTL

Suzuki, fuarda yeni modeli Splash'i tanıtıyor. Ocakta satışa sunulması beklenen Splash'in 25 bin YTL'nin altında bir fiyatla satılması bekleniyor.

CHEVROLET CRUZ 32 BİN YTL

Chevrolet Cruze, ülkemizde nisandan itibaren satılmaya başlanacak. 1.6 benzinli ve 2.0 litre dizel motor seçeneklerinin yer alacağı aracın fiyatının benzinlide 32-35, dizel modelde ise 38-39 bin YTL olacağını kaydediliyor.

CHERY'NiN ALTI YENi MODELi GÜN SAYIYOR

Ülkemize gelen ilk Çinli marka olan Chery, Türkiye'de satılan 2 modelinin yanı sıra önümüzdeki yıl içerisinde satışa sunacağı 6 farklı modeli de Autoshow'da sergiliyor. Chery, ülkemizde Mermerler Otomotiv tarafından temsil ediliyor.

HERO SPORT 20 BİN 900 YTL

Fuarda tanıtılan modeller arasında, Türkiye'de satılan en ucuz spor otomobil olması beklenen Hero Sport ile Faira'nın halen 20 bin 900 YTL'den satılan Alia'dan daha uygun bir fiyatla satışa sunulması bekleniyor.

Her iki modelde de Chery tarafından üretilen 1.3 litrelik 82 beygir güç ve 114 nm tork üreten benzinli motor görev yapıyor. Yine aynı motora sahip küçük bir MPV olan Riich 2'nin ise fiyatının 25 bin YTL seviyelerinde olacağı tahmin ediliyor.
Kaynak:
Bu haber toplam 2648 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri