Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

17 yaşında üvey babasıyla kaçtı

30 Temmuz 2008 / 16:44
Onun yanında büyümüştü. Baba diye hitap ediyordu. Kayseri'de yaşanan olay ilde günün konusu oldu. 17 yaşındaki kız üvey babayla kaçtı
Kayseri'de 42 yaşındaki Fatma Gökçe, ilk eşinden olan 17 yaşındaki kızı Ö.D ile ikinci eşi 36 yaşındaki Yılmaz Gökçe'nin birlikte kaçtığı iddiasıyla polise başvurdu. Talihsiz kadın, "Yılmaz'ı görmek bile istemiyorum. Ama, kızımın bulunmasını istiyorum. Kızımı affetmeye hazırım" dedi.

İlk eşi Mustafa D.'nin kızı Ö.D. 5 aylıkken trafik kazasında öldüğünü, yaklaşık 6 yıl sonra inşaat işçisi Yılmaz Gökçe ile evlendiğini anlatan Fatma Gökçe, "Kızım, Yılmaz'ın yanında büyüdü, onu babası gibi bildi. Davranışlarından hiç şüphelenmedim. Kızım ona (baba) derdi" diyerek ağladı.

13 Haziran'da Yamula Barajı'na pikniğe gittiklerini belirten Fatma Gökçe, "Eşim Yılmaz, kızım Ö. ve 10 yaşındaki oğlum Emre ile pikniğe gitmiştik. Eşim, kızımı da yanına alarak 'Annemlere uğrayıp döneceğim' dedi. Emre de onlarla gitmek istedi ama eşim yanlarına almadı. Hiç şüphelenmedim. Uzun süre bekledik dönmediler, geceyi orada geçirdik. Sabah eve geldiğimizde eşimin 200 YTL, televizyon ile kızımla kendisinin kıyafetlerini alarak, evden ayrıldıklarını gördüm. Bir daha ikisinden de haber alamadım" diye konuştu.

Çevreden, ikinci eşi ile öz kızının Antalya'ya kaçtıklarını ve kızının 18 yaşını doldurmasını beklemek için saklandıklarını duyduğunu iddia eden talihsiz kadın, "Eşim, iş bulursa inşaatlarda çalışırdı. Sürekli kumar oynardı. O'nun yüzünü bile görmek istemiyorum. Ama, kızım cahil, mutlaka kandırıldı. Kızımın bulunmasını ve kurtarılmasını istiyorum" şeklinde konuştu.

Lise 4'ncü sınıfa geçen ve başarılı bir öğrenci olan kızının bulunmasını isteyen talihsiz kadın, şunları söyledi: "Bir hayırseverin evinde oturduğum için kira vermiyorum. Ama, hiçbir gelirimiz yok. Aşevinden yemek alıyorum. Arada evlere temizliğe gidiyorum. Çok zor durumdayız. Kızım bulunursa affetmeye ve yeniden bağrıma basmaya hazırım. Ama , 2'nci eşim olacak adamı görmeyi bırakın, adını bile anmak istemiyorum."
Kaynak:
Bu haber toplam 1264 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri