Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

2 Domuz Gribi Zanlısı Kayıp

12.05.2009 08:10
Domuz gribi şüphesiyle Kadıköy Numune Hastanesi'nde müşahede altına alınıp başka hastaneye sevk edilen 2 ABD vatandaşının başka bir sağlık kuruluşuna gitmeyip, kaybolması büyük endişe doğurdu

ABD vatandaşı olduğu öğrenilen biri kadın 2 kişi, domuz gribi hastalığı şüphesiyle Kadıköy Numune Hastanesi'ne kaldırıldı. İsimleri açıklanmayan 2 kişinin, buradan başka bir hastaneye sevk edildiği öğrenildi.

Olay nedeniyle hastane ve çevresinde bir süre panik yaşandı. Domuz gribi şüphesi nedeniyle hastane personeli ve vatandaşların maske taktıkları gözlendi.

Hastanede bulunan vatandaşlar, "25-30 yaşlarında bir bayan, bir erkek buradan ağızları sarılarak ambulansa bindirildi. Ve buradan da başka hastaneye sevk edildiğini öğrendik" diye konuştu.

BAŞKA HASTANEYE GİTMEDİLER

Ancak domuz gribi şüphesiyle Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne müracaat eden 2 kişinin buradan ayrıldıktan sonra başka bir hastaneye gittiğine dair bir bilgiye henüz ulaşılamadı.

ABD'den Türkiye'ye dönerken uçakta domuz gribi bulaştığı endişesiyle dün akşam saatlerinde Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne müracaat eden 1'i kadın 2 kişinin, kendilerini Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürmesi için çağırılan ambulans gelmeden hastaneden ayrıldığı öğrenildi.

İddiaya göre şahısların hastaneye müracaatından hemen sonra, hastane yetkilileri muhtemel domuz gribi vakalarının Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gitmesi gerektiği bilgisini ileterek ambulans çağırdı. Şahıslar, ambulans gelmeden gazetecilerin hastaneye gelerek kendilerini görüntülemek istemesi üzerine özel araçlarıyla hastaneden ayrıldı. Söz konusu 2 kişinin, muhtemel domuz gribi vakalarına karşı hazırlanan Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi de Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne de henüz gitmedikleri öğrenildi.


Bu haber toplam 1058 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri