Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

2 kadının da olduğu özel harekat

12 Ekim 2008 / 11:13
Aralarında 2 de kadının bulunduğu özel harekatçılar, Hakkari, Şırnak ve Tunceli gibi illerde görev yapacak..

Terör eylemlerinin yeniden artması üzerine TSK'nın yanı sıra Emniyet Genel Müdürlüğü de harekete geçti. 1990'lı yıllarda 7 bine ulaşan Özel Harekat polislerinin sayısı yeniden aynı seviyeye çekilecek. Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Daire Başkanlığı'nın düzenlediği 35. Dönem kursunu başarıyla tamamlayan 511 özel harekat mensubu da doğu illerinde görev yapacak. Dün sertifikalarını törenle alan özel harekatçılar, hainlerin korkulu rüyası olacak.

Mütevazi tören

Gölbaşı'ndaki Emniyet Genel Müdürlüğünde düzenlenen sertifika törenine katılan İçişleri Bakanı Beşir Atalay, özel harekat mensupları için geniş kapsamlı bir töreni dün planladıklarını ancak Aktütün ve Diyarbakır'da meydana gelen olaylar sebebiyle bu programı iptal ederek, bugünkü “mütevazı uğurlamayı” uygun gördüklerini söyledi.

Vatandaşla kol kola
Törende konuşan Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal da özel harekatı güçlendirmek için yeni personeller yetiştirdiklerini belirterek, emniyet teşkilatında uzmanlaşmaya büyük önem verdiklerini söyledi. Özel harekat birimini, emniyet teşkilatının “göz bebeği” olarak niteleyen Köksal, “Arkadaşlarımız görev yaparken hukukun üstünlüğü prensibinden hareket ederek, vatandaşlarımızla kol kola görev yapacaklar. Tüm arkadaşlarımı kutluyor, başarılar diliyorum” dedi. 511 özel harekat mensubu, önümüzdeki günlerde görev yerlerine gidecek.

Kaynak:
Bu haber toplam 13176 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri