Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

2 kişinin cesedine ulaşıldı

04 Ağustos 2008 / 14:11
Antalya'daki yangında kaybolan iki kişinin cesetlerine ulaşıldı. kayıp kişilerden geriye kalanlar ise bir hayli ürkütücü!
Antalya'da beşinci gününe giren orman yangını, Karabucak mevkisi ile Sağırin köyünün üst kısımlarındaki dağlık ve ormanlık alanda sürüyor. Yangın söndürme çalışmaları devam ederken, yangında kaybolan iki kişinin cesedine ulaşıldı.

Edinilen bilgiye göre, Serik ve Manavgat'ın köylerinde beş gündür etkili olan orman yangını, Karabucak mevkisi ile Sağırin köyünün üst kısımlarındaki dağlık ve ormanlık alanda sürüyor. Yangın, şu anda yerleşim yerlerini tehdit etmiyor. Sağırin köyüne bağlı Kepez Mahallesi'ndeki yangını söndürme çalışmalarına, köylüler de destek veriyor. Köylüler tırmık, kazma gibi aletlerle yangının köye ulaşmasını engellemek için önleme çalışmalarına katılıyor.

Bölgedeki çalışmaları koordine eden Orman Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Yılmaz, yaptığı açıklamada, hava şartlarının yangını kontrol altına alma çalışmaları için uygun olduğunu, şartların değişmesi durumunda risk ortaya çıkabileceğini söyledi.

Yılmaz, ''Hava şartları böyle elverişli devam ederse bugün yangını kontrol altına alabiliriz'' dedi.

Kayıp ikinci kişinin de cesedi bulundu!
Bu arada, çok sayıda evin yandığı Serik ilçesine bağlı Karataş köyünde haber alınamayan ve kayıp olduğu bildirilen ikinci kişinin de cesedine ulaşıldığı kaydedildi.

Yangının çıktığı ilk günde kendilerinden haber alınamayan Ali Deniz (71) ve Osman Kahya'nın arama çalışmalarına başlanmış, Ali Deniz'e ait olduğu tahmin edilen kemikler bir kaç gün önce bulunmuştu. Kayıp Osman Kahya'nın yeğeni Ahmet Kahya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, amcasına ait olduğunu tahmin ettikleri bir cesedin, evinin yanındaki beton evde bulunduğunu belirterek, ''Galiba amcam beton yanmaz diyerek bu eve sığındı'' dedi.

Osman Kahya ve Ali Deniz'in cesetlerinin, kimlik tespiti için DNA testi yapılmak üzere İstanbul'a gönderildiği öğrenildi.
Kaynak:
Bu haber toplam 882 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri