Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

2 saat ifade verdi

21 Temmuz 2008 / 16:09
Hrant Dink cinayetinde kilit isim konumuna gelen Albay Ali Öz, sonunda hakim karşısına çıktı. İşte Albay Öz'ün ifadesinden yansıyan "hafıza" bölümleri...

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesiyle ilgili Trabzon 2. Sulh Ceza Mahkemesi'nin isteği ile dönemin Trabzon İl Jandarma Komutanı Albay Ali Öz, Bursa 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nde 'tanık' olarak ifade verdi.

Hrant Dink'in avukatlarının sorularını cevaplayan Albay Ali Öz, "Hrant Dink'i ve Yasin Hayal'i tanımıyorum. Bana cinayetin işleneceğine dair bir bilgi geldiğini de hatırlamıyorum" dedi.

Trabzon 2. Sulh Ceza Mahkemesinin kararı doğrultusunda Bursa 1. Sulh Ceza Mahkemesine gelen Öz, ifadesini yaklaşık 2 saat 15 dakikada tamamladı.

Sabah saatlerinde gizli bir şekilde Bursa Adliye Sarayı'na gelen Albay Öz, yaklaşık bir saat 1. Sulh Ceza Mahkemesi önünde bekledi. Ardından duruşma salonuna giren Albay Öz, 'tanık' olarak ifade verdi. Hrant Dink avukatları Ergin Cinmen, Ergin Türkoğlu ve Hakan Bakırcıoğlu'nun konuyla ilgili sorularını cevaplayan Albay Öz, Hrant Dink'i tanımadığını, cinayetin işleneceğine dair bilginin sabahları yapılan istihbarat toplantısında gündeme gelip gelmediğini hatırlamadığını söyledi.

Hrant Dink'in avukatı Ergin Cinmem'in 'Hafıza probleminiz var mı?' sorusuna ise, "Normal, sağlıklı, sporunu yapan bir insanım, insan herşeyi hatırlamayabilir" dedi.

Bir buçuk saat süren ifade verme işleminin ardından Aydın Öz, gazetecilere, "Görüntümün çekilmesini istemiyorum" diyerek gizlice adliyeden ayrıldı.
Kaynak:
Bu haber toplam 752 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri