Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

2 si ağır 30 asker yaralı

04 Ocak 2009 / 14:01
İsrail Ordusu, Kara Harekatı Başlattığı Gazze Şeridi'nde Gece Boyunca Meydana Gelen Çatışmalarda 2'si Ağır Toplam 30 Askerinin Yaralandığını Açıkladı.

İsrail ordusu, kara harekatı başlattığı Gazze Şeridi'nde gece boyunca meydana gelen çatışmalarda 2'si ağır toplam 30 askerinin yaralandığını açıkladı.

İsrail ordu sözcülüğünün açıklamasına göre, çatışmalarda bir subay ile bir er ağır yaralanırken, 28 asker de hafif yaralandı.

Ordu, piyadeler, tanklar, istihkamcılar, top desteği ve istihbarat birimlerinin ortaklaşa katıldığı kara harekatının İsrail Hava Kuvvetlerine bağlı uçaklarla, donanmanın desteğinde devam ettiğini bildirirken, çatışmalarda ''onlarca Hamas militanının'' vurulduğu belirtildi.

 

 

sondakika


Ayrıca, uçakların, gece boyunca 45 Hamas hedefini bombaladığı, bunlar arasında tünellerin, silah depolarının ve havan mermisi mevzilerinin bulunduğu kaydedildi.

İsrail hücumbotlarının da Gazze kentindeki Hamas'ın istihbarat merkezine, roket rampalarının bulunduğu yerlere ve Hamas'ın deniz karakollarına saldırı düzenlediği bildirildi.

Öte yandan, düzenlenen kara operasyonu çerçevesinde, İsrail tarafında Gazze Şeridi ile sınırlar boyunca daha önce ilan edilen ''kapalı askeri bölge''nin sınırları genişletildi.

Güney Kuvvetleri Komutanlığının talimatı doğrultusunda, bu bölgede yollar, sivil trafiğe ikinci bir emre kadar kapatılacak; yalnızca bu bölgelerde yaşayanların giriş-çıkışına izin verilecek. 

Bu haber toplam 892 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri