Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

2.5 yaşındaki çocuk havalanında kayboldu!

07 Kasım 2008 / 08:23
Atatürk Havalimanı dış hatlar terminali gidiş katında kaybolan 2.5 yaşındaki çocuk, pasaport kontrolünden sonraki uluslararası alanda bulundu.
İhmal üzerine güvenlik görevlileri ikaz edildi. Saat 12.00 sıralarında meydana gelen olay şöyle gerçekleşti:


Ubeydullah Aytekin isimli vatandaş, eşi ve 2.5 yaşındaki oğlu Yusuf ile birlikte hacca giden yakınlarını uğurlamak üzere dış hatlar terminaline geldi. Hacı adayları için ayrılan bölümün kalabalık olması nedeniyle küçük çocuk ailesini kaybetti. Paniğe kapılan aile, yarım saatlik aramaya rağmen çocuklarını bulamayınca görevlilere müracaat ederek, oğullarının kaybolduğu yönünde anons yaptırdı. Bir müddet sonra da danışmayı arayan bir polis, çocuğun pasaport kontrol noktası arkasında bulunduğunu ailesine bildirdi.


Pasaport işlemi için sırada bekleyen kalabalığın arasına karışarak uluslararası alana geçtiği öğrenilen çocuk, daha sonra ailesine teslim edildi. Güvenlik ihmali yaşanmasına sebep olan olay üzerine pasaport noktalarındaki polis ekipleri ikaz edildi.Bu arada yetkililer, hacca gidenleri uğurlamak için çocuklarıyla birlikte terminale gelenlerin zaman zaman izdiham yaşanmasına neden olduğuna dikkat çekerek, güvenlik açısından vatandaşların bu konuda daha duyarlı olmalarını istedi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1430 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri