Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

23 bin trafik canavarı var

23 Ağustos 2008 / 13:57
Bir ihbar telefonu tarihi bir sahtekarlığı ortaya çıkarttı. İstanbul'da 23 bin kişiye 2'şer bin YTL'ye sahte ehliyet verilmiş.
Sahtekarlar trafiğe çıktı, direksiyonu vurguna kırdı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Emniyet Genel Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği operasyon, skandalı gözler önüne serdi. Bir ihbardan yola çıkan ekipler, İstanbul'da 23 bin kişinin sahte ehliyetle trafikte cirit attığını belirledi.

ÜSKÜDAR'DAN BAYRAMPAŞA'YA KADAR
Aralarında, Bayrampaşa, Üsküdar, Ümraniye, Bakırköy ve Kadıköy'ün de bulunduğu 20 ilçedeki bazı sürücü kurslarının, sahte ehliyet verdiği belirlendi. Ehliyet başına 2 bin YTL alan sahtekarların, sağlık raporlarını bile vurguna uydurduğu ortaya çıktı.


***

Canavar ehliyeti

Bir ihbar telefonu, direksiyon başındaki büyük tehlikeyi gözler önüne serdi İstanbul'da 23 bin kişinin 2'şer bin YTL'den sahte ehliyet aldığı belirlendi....

Türkiye'de her yıl trafik canavarına, yüzlerce kurban veriliyor. Ne önlemler ne uyarılar yetiyor, bu sayı her geçen gün artıyor. Cebini doldurmak isteyen bazı sahtekarlar da bu acı tablonun artmasına neden oluyor. İşte İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne gelen bir ihbar telefonu da sahte ehliyet skandalını gözler önüne serdi. Telefonla gelen "sahte ehliyet" ihbarını değerlendiren İstanbul polisi, Emniyet Genel Müdürlüğü'yle birlikte soruşturmayı derinleştirdi. Uzun süredir iki koldan tüm boyutuyla yürütülen soruşturmanın sonuçları, inanılmaz bir skandalın boyutlarını da gözler önüne serdi.

ÜSKÜDAR, KADIKÖY...
Soruşturma sonunda sadece İstanbul'da 23 bin kişinin 2 bin YTL karşılığında bazı kurslardan sahte ehliyet aldığı ortaya çıktı. 3 emniyet müdürü tarafından yürütülen operasyonun sonunda ortaya çıkan rapor, sahtekarlığı da kanıtladı. Rapora göre, İstanbul'da Bayrampaşa, Üsküdar, Ümraniye, Bakırköy ve Kadıköy gibi ilçelerin de aralarında bulunduğu toplam 20 ilçede belirlenen sürücü kursları, tanesi 2 bin YTL'den sahte ehliyet "dağıttı". Bu yolla ehliyet sahibi olanların kurslarda resmi olarak hiçbir kaydına rastlanmadı.

SAĞLIK RAPORLARINA KADAR...
Uyanık sürücü kursu sahipleri sürücü adayları için sahte sağlık raporları düzenletti ve sahte evraklarla ehliyetler verdi. Böylelikle 23 bin trafik canavarı 2 bin YTL karşılığında "resmen insan öldürmek" için sokağa salınmış oldu.

Sadece Tuzla'da 630 kişi


Hazırlanan rapora göre, sadece Tuzla'da sahte ehliyet aldığı tespit edilen 630 kişiden 182'sinin adresleri sahte çıktı. 282 kişi ise beyan ettikleri adreste bulunamadı. Verilen sağlık raporlarında imza ve kaşesi bulunan özel bir hastanenin yetkilileri ise konuyla ilgileri olmadığını, hastanede çalışan bir kişinin kurumun kaşesiyle sahte sağlık raporu verdiğini söylemekle yetindi.
Kaynak:
Bu haber toplam 1056 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri