Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

27 Mayıs: Bir daha asla!

28 Mayıs 2008 / 11:35
27 Mayıs vicdanlarda hep utançla anılacak.

AK Parti Gençlik Kolları üyesi gençler 27 Mayıs ihtilalinin 47. yıldönümünde Menderes'in kabrini ziyaret etti. Gençler, taşıdıkları 'Bir daha asla' dövizleriyle demokrasiye vurgu yaptı.

AK Parti Gençlik Kolları üyesi gençler, 27 Mayıs ihtilalinin yıldönümünde merhum Başbakan Adnan Menderes ile bakanlar Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan'ın kabrini ziyaret etti. 'Bir Daha Asla' dövizleriyle Menderes ve arkadaşlarının anıt kabrine gelen onlarca genç kendilerinin kaleme aldığı 'demokrasi sevdamız' isimli şiiri okudu.

AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Ömer Faruk Kalaycı Adnan Menderes'in 2. Dünya Savaşı sonrasında ekonomik ve siyasi olarak bitkin düşen bir zamanda Türkiye'ye başbakan olduğunu hatırlattı. Kalaycı, art arda üç defa halkın oyunu alarak başbakan olan bir liderin İmralı Adası'nda asılmasının utanç verici olduğunu söyledi.

ÖZAL RÜZGARI

1983 yılından sonra Özal hükümetinin yarım kalan kalkınmışlık ve demokrasi rüzgarını sürdürdüğünü ifade eden Kalaycı, 1993 yılında Turgut Özal'ın vefatından sonra 2002'e dek Türkiye'de bir boşluk yaşandığını ifade etti. Kalaycı, “2002'de ülke bunalımdaydı ve AK Parti yüzde 34, son 2007 seçimlerinde ise yüzde 46 oy alarak halkın iktidarını başlattı” dedi. Kalaycı, 27 Mayıs Darbesinin vicdanlarda 'utanç' olarak kalacağını belirterek, 'İktidar partisinin gençlik kolları üyeleri olarak milli irade adına sesimizin olanca gürlüğü ile haykırıyoruz, bir daha asla' diye konuştu.

Yeni Şafak - Orhan Turan

Bu haber toplam 972 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri