Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tüyler ürperten talimatlar

29.08.2009 01:36
Ergenekon delil klasörlerindeki bir belge, 28 Şubat'ın nasıl hazırlandığını ve nelerin yapıldığını bütün yönleriyle gözler önüne serdi.
Dönemin Harekat Dairesi Başkanı Korgeneral Çetin Doğan'a ait olduğu iddİa edilen konuşmalarda ordudaki kadrolaşmadan darbeye zemin hazırlanmasına kadar birçok ayrıntı geniş bir şekilde yer alıyor. İşte 28 Şubat'ın perde arkasından notlar...

Türkiye aydınlık yarınlara yürüdükçe, geride kalan karanlıklar da bir bir aydınlanıyor. Tarihe post modern darbe olarak geçen 28 Şubat süreci de bunlardan bir tanesi.

BELGELER HASAN ATAMAN YILDIRIM'DAN ÇIKTI

Ergenekon 3. davası ek klasörleri, bu süreçte yaşananları bütün çıplaklığıyla ortaya koyuyor. Sanık Emekli subay Hasan Ataman Yıldırım'dan çıktığı iddia edilen bir belgede, 28 Şubat döneminin Genelkurmay Hareket Dairesi Başkanı Korgeneral Çetin Doğan ve Tuğgeneral Volkan Kaplama'nın katıldığı gizli bir toplantıda konuşulanlar anlatılıyor. 28 Şubat sürecinde darbe ihtimalinin azalmasından oldukça rahatsız olan Çetin Doğan neler yapılması gerektiği talimatını veriyor.

DOĞAN ''DİN ZARARLI'' DİYOR

Dönemin Genelkurmay Harekat Dairesi Başkanı Korgeneral Çetin Doğan'ın din ve diyanet hakkında söyledikleri insanın tüylerini ürpertiyor.

''DİNİ DUYGULARI ZAYIFLATIN'' EMRİ

Doğan, zararlı olduğuna inandığı o dini ve milli duyguların zayıflatılması için yapılması gerekenleri de sıralıyor.

EŞİNİZİ KIZINIZI DA KULLANIN!

Komutan işi daha da ileri götürerek ailelerini bile kullanmaları talimatı veriyor.

Çetin Doğan, orduda kadrolaşma için de özellikle tayin dairesinin ele geçirilmesini istiyor.

Klasörlere giren bir başka toplantıda Volkan Kaplama da, terörle mücadele bizim işimiz değil mesajı veriyor.
Bu haber toplam 1174 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri