Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

28 Şubat sürecinde hep demokrasi dedi

27.03.2009 21:20
28 Şubat sürecinde demokrasinin yanında yer alan BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun, Refahyol hükümetine desteğini çekmesi konusunda tehdit edilmiştiBBP Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Öznur, 28 Şubat sürecinde demokrasinin yanında yer alan Yazıcıoğlu'nun tehdit edildiğini bir süre önce Zaman Gazetesi'ne açıklamıştı. O dönem partinin Genel İdare Kurulu üyesi olan Öznur, Yazıcıoğlu'nun 'havalı' bir şekilde Meclis'e gelen iki kişi tarafından tehdit edildiğini açıklamıştı. O dönemde bir tek milletvekili için bile transfer borsalarının kurulduğunu hatırlatan Öznur, "Bu yüzden çok ağır baskılara ve saldırılara maruz kaldık, ama duruşumuzu bozmadık. Ülkeyi karanlığa sürüklemek isteyen mihraklara demokrasi dersi verdik." demişti.

BBP Genel Başkan Yardımcısı Öznur, 28 Şubat sürecinde, Yazıcıoğlu'nun Meclis'teki odasına gelen iki sivilin mesaj getirdiklerini belirterek, "Hükümetten desteğini çekmezsen, başına iş açılır." yönünde tehditlerde bulunduklarını, Yazıcıoğlu'nun ise, "Demokrasinin yanındayız. Bana tehdit sökmez. Bizim Allah'tan başka kimseden korkumuz yok." şeklinde cevap verdiğini hatırlatmıştı.

Yazıcıoğlu, 28 Şubat sürecinde, "Türkiye İran olmaz, Cezayir olmayacaktır. Suriye rejimi hiçbir zaman olmayacaktır." çıkışı askeri toplumun büyük bir kesmi tarafından destek bulmuştu

Kaynak:
Bu haber toplam 912 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri