Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

28 Şubat'a İlişkin Yeni Bir İddia

10 Şubat 2009 / 00:58
Ergenekon davasında tutuklu olarak yargılanan ve 28 Şubat sürecinde Fadime Şahin ve Ali Kalkancı olayını tezgahladığını itiraf eden gazeteci Ümit Oğuztan'ın 16 yıl önce bir klipte rol aldığı ortaya çıktı.
Ergenekon'un tutuklu sanığı Ümit Oğuztan'ın eski sevgilisi Alkan, "28 Şubat'ta Ali Kalkancı- Fadime Şahin olayını Sisi ile birlikte organize etti. Şahin'in yerine benden kadın istediler" dedi...

Ergenekon davasında tutuklu olarak yargılanan ve 28 Şubat sürecinde Fadime Şahin ve Ali Kalkancı olayını tezgahladığını itiraf eden gazeteci Ümit Oğuztan'ın 16 yıl önce bir klipte rol aldığı ortaya çıktı. Klipte Oğuztan, sorgu odasında elbiseleri yırtık vaziyette ifade verirken, elleri kelepçeli bir şekilde rol alıyor. Klibinde rol alan eski sevgilisi Serpil Alkan ise "5 yıl evimde zorla yaşadı" dedi.

“Oynadığı rolü yaşıyor”

Oğuztan'ın kendi klibinde yer aldığını sonradan öğrendiğini belirten Alkan, "Klibi kendi oluşturmuş. Ben çektikten sonra, kendisini montajlattırmış. Klipte kalemleri kelepçelettirerek, beyin ve kendi kitaplarının resmini koyarak, düşünce özgürlüğünün olmadığını iddia etmiş. Harçlığını bile ben verdim. Allah'ın sopası yok ki. Klipte oynadığını 15 sene sonra yaşıyor" diye konuştu.

28 Şubat Postmodern darbesinde Fadime Şahin ve Ali Kalkancı olayını Oğuztan'ın Sisi lakaplı Seyhan Soylu ile organize ettiğini anlatan Alkan, "Sisi ile Oğuztan bana figürasyondan bir kadın ayarla demişti, fakat ben ayarlamamıştım. Sonra Fadime Şahin ismindeki kadını bulmuşlar. Daha sonra telefonla birbirlerini tebrik ediyorlardı. Şahin bu olaydan sonra tanınmamak için estetik olmuş. Yüzünü değiştirmiş. Acıyorum o kadına" dedi.

“Şantaj yaptılar”

Oğuztan'ın Sisi ile ortaklaşa bazı yerlere gizli kamera koyarak yüksek mevkilerdeki memurlara ve bakanlara şantaj yaptığını iddia eden Alkan, Oğuztan ile Sisi'nin bunları hep telefonda görüştüğünü ileri sürdü.

2 bin yıl hüküm giydi

28 Şubat sürecinin psikolojik havasının oluşturulmasında önemli görevler üstlenen Oğuztan, kamuoyunda 2 bin yıl hüküm giymiş bir porno yazarı olarak da biliniyor. Oğuztan, 28 Şubat sürecinde ünlü travesti Sisi ile birlikte Ali Kalkancı dosyasını hazırlayıp Emine Kalkancı'yı televizyona çıkmaya ikna eden ekibin içinde yer aldı. Sisi ile birlikte çıkardığı 28 Şubat'ın ünlü "Strateji'' isimli derginin genel yayın yönetmenliğini yaptı.

TBMM Uğur Mumcu Cinayetini Araştırma Komisyonu'na başvurarak, ifade veren Oğuztan, Mumcu'nun yanı sıra Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Eşref Bitlis ve JİTEM Komutanı emekli Binbaşı Ahmet Cem Ersever'in devlet sırrının ortaya çıkmaması için öldürüldüklerini iddia etti.

Müstehcen kitaplar yazdı

Oğuztan, 1990 yılından itibaren yazdığı müstehcen kitapları ile de tanınıyor. Oğuztan, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Şube eski Müdürü Adil Serdar Saçan gibi isimlerle 'Haber Objektif' isimli dergide çalıştı. Oğuztan son olarak İstanbul Chanhell TV'nin Haber Daire Başkanlığı görevini yürüttü.Bugün


Kaynak:
Bu haber toplam 1174 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri