Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

285 kiloluk genç 94 kiloya düştü

21 Ocak 2009 / 18:35
Fil adam olarak çağrılan 285 kiloluk David Smith iki yıllık zorlu bir diyet ve egzersiz döneminden sonra 191 kilo verdi.
Yürümenin ötesinde, nefes almakta bile zorlanan David Smith yaşamında ‘büyük’ bir değişikliğe imza attı. Yirmili yaşlarında yürümekte hatta nefes almakta zoluk çeken 285 kiloluk ‘fil adam’a en sonunda dört aylık ömür biçildi.

Tekrar sağlığına kavuşması iki yıl boyunca yaptığı zorlu egzersiz ve diyetlerin yanı sıra dört ameliyat ile mümkün olabilmiş.


David o günleri şöyle anlatıyor: “Kendimi o kadar kötü hissediyordum ki dışarı çıkmak istemiyordum. Kendi evimde bile hava kararana kadar rahat değildim. Olabilecek en çok acıyı hak ettiğimi düşünüyordum ve kendimi öldürmek istiyordum.”

David Smith iki yıl boyunca kilo vermeye çalışırken, en büyük yardımı Phonex’de yerel bir radyoda çalışan ve fitness öğretmeni olan Chris Powell’dan almış. Smith onun için “Hayatımı kurtaran adam” diyor ve ekliyor: “Chris bana inanan tek kişiydi. Bana bu işin üstesinden gelebilmem için cesaret verdi.”

David Smirth’in normal yaşama başlaması için iki yıllık egzersiz ve diyet yeterli olmadı. Verdiği kilolar düşünüldüğünde o kadar hızlı zayıfladı ki vücudunda büyük deformasyonlar meydana geldi. Bu deformasyonların giderilmesi için bir yıl boyunca dört kez ameliyat olması gerekti.

İki yılın sonunda ise her şey değişti. İlk kez bir kız arkadaşı olan Smith yeni bir meslek sahibi de oldu. O artık eskiden yaşadıklarını şimdi yaşayanlara yardım eden bir fitness koçu ve hayatında ilk kez bir kız arkadaş edindi.


Kaynak:
Bu haber toplam 1046 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri