Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Akıllara durgunluk veren fişleme

18.11.2010 09:27
28 Şubat günlerinin çirkin yüzüne dair her gün yeni belgeler çıkıyor
Türk silahlı kuvvetleri içindeki bir grubun dehşete düşüren icraatlarını gösteren belgelerden sonuncusunu Yeni Şafak yayınladı.

Habere göre jandarma istihbarat, dindar olduğundan şüphelenilen 4 teğmene operasyon başlattı. Operasyonun adı Akrep. Tarih 8 Eylül 1998. Haberde Jandarmanın şüpheli teğmenleri bir terörist gibi takip ettiğini yazıyor. Askerlik yapmak yerine kendi personelini gözetleyen Jandarma iddiaya göre teğmenlerin bir araya geldiğiAnkaraDemetevler'deki sitenin önünde 3 personel görevlendirdi. Teğmenlerin geçiş güzergahlarını da 4 araçla takibe aldı. Takip raporlarını da 13 başlık halinde kaydettiler...İkinci skandal fişlemenin altında iseErgenekontutuklusuemeklialbay Hasan Atilla Uğur'un imzası olduğu ileri sürülüyor.

İddialara göre 63 yıla kadar hapsi istenen Uğur,irticagerekçesiyle emrinde çalışan astsubayların eşlerini adım adım izletti. Kullanılan yöntemler ise paparazillere taş çıkartacak cinsten.

İddiya göre Jandarma, 4 astsubayın eşleri hakkında 4 maddelik bir araştırma yaptı. Personel eşlerinin irticai faaliyetlerle ilgisinin olup olmadığı, türban veya tesettür kıyafetlerini kullanıp kullanmadığı ve 26 Mart-27 Nisan tarihleri arasında yapılan araştırma müddetince tutum ve davranışlarının irticai görüşleri yansıtıp yansıtmadığını rapor ettiler.

Habere göre fişleme dosyasından 5 fotoğraf çıktı.O fotoğraflar astsubay eşlerinin her şeyden habersiz sokakta yürürken, balkonda otururken; hatta çamaşır asarken bile takipte olduklarını gösteriyor. Fişlemenin istihbarat raporu diye komutanlığa sunulması da skandalın bir başka boyutu...


SAMANYOLU HABER TV

 

Bu haber toplam 972 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri