Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

3 bomba birden

20 Ağustos 2008 / 16:10
Fenerbahçe'de Başkan Aziz Yıldırım'la İbrahim Kızıl arasındaki kavga sonrası radikal kararlar alındı ve üç futbolcu birden Fener'e geri döndü.
Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl ve Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın, dün Futbol Federasyonu Genel Kurulundaki tartışması sonrasında Fenerbahçe'den transfer edilen Kemal Aslan, Olcan ve Mustafa Cevahir'in, Fenerbahçe'ye geri döndükleri bildirildi.

Celal Doğan Tesisleri'nde, dün akşam yapılan antrenmanlara katılmayan üç futbolcunun kentten ayrılarak İstanbul'a gittikleri belirtildi.
Yaklaşık iki aydan bu yana takımla birlikte antrenmanlara çıkan ve son olarak İtalya kampına katılan Kemal Aslan, Olcan ve Mustafa Cevahir'in, Gaziantep'ten ayrılması takım içerisinde şaşkınlıkla karşılandı. Dün akşam ki antrenmanda tüm futbolcuların ve teknik ekibin moralinin son derece bozuk olduğu gözlendi.

Kemal Aslan, Olcan ve Mustafa Cevahir'in gitmesine en çok üzülenlerden biri de teknik direktör Nurullah Sağlam oldu.

Üç futbolcunun çok önemli oyuncular olduğunu belirten Sağlam, iki kulüp arasında yaşanan sorunun çözümlenemediğini, bu konuda fazla bir yorumda bulunmak istemediğini belirtti.

Bu olayın tüm takımı etkilediğini ifade eden Sağlam, sözlerini şöyle sürdürdü:
"İki kulüp yöneticilerinin arasında olan bir konu. Umut ediyorum ki en kısa zamanda bir anlaşmaya varılır ve oyuncularım tekrar takıma katılır. Çünkü uzun zamandan bu yana bu futbolcularla birlikte antrenmanlar yaptık ve kampa gittik. Bir kulüpte yaşanmaması gereken sorunlar yaşadık. Hele hele bu son yaşadıklarımız bizleri çok etkiledi. Özellikle Kemal Aslan olayı takım üzerinde çok büyük moral bozukluğuna neden oldu ve tüm futbolcularım bundan etkilendi. Olmaması gereken işler oldu. Bu üç önemli oyuncunun gitmesi ile birlikte benim kafamda kurduğum düzen şu anda alt üst olmuş durumda. Ligin başlamasına birkaç gün kala bu olayların yaşanması bizleri son derece üzmüştür. Yaşananlara rağmen Fenerbahçe maçını kazanmak için çıkacağız. Bu doğrultuda hazırlıklarımız sürüyor."

Fenerbahçe Kulübü'nden alınan bilgiye göre; bu üç futbolcu için yapılan ön sözleşmeden doğan haklardan dolayı geri çağrıldığı, bu üç futbolcunun bonservis bedellerini Fenerbahçe Kulübü'ne ödenmemesinin böyle bir krizin doğmasına neden olduğu bildirildi.
Kaynak:
Bu haber toplam 934 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri