Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

3 çıkmadan 4G çıktı

23 Eylül 2008 / 11:56
ABD'de hizmet veren T-Mobile, dördüncü nesil (4G) olarak da adlandırılan LTE (Long Term Evolution) testini ''başarıyla'' gerçekleştirdi.
AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, T-Mobile, LTE temelli ağ testini Almanya'da yaptı. Denemede, Bonn kentinde Ren nehrinin iki ayrı yakasında bulunan Deutsche Telekom binası ile T-Mobile binası arasında hareket eden bir araçtan veri alışverişi gerçekleştirildi.
Yaklaşık 4 kilometrelik test süresince veri alışverişi sorunsuz bir şekilde, kesinti olmadan yapıldı ve farklı hücreler arasında da kalite kaybı yaşanmadı. Test sırasında Nortel'in ''Multi–Cell, End-to-End'' ağı ile LG'nin elektronik terminalleri kullanıldı.
Testin ikinci aşamasında yüksek çözünürlüklü televizyon ve video ile online oyun gibi yüksek bant genişliği ve gecikme süresi gerektirebilen uygulamalar test edilecek.

3G İLE 4G'NİN FARKI
LTE iletişim standardı dördüncü nesil (4G) iletişimin temeli olarak kabul ediyor. Dijital ortamda ''3G'nin ötesi'' olarak da adlandırılan 4G, ''kablosuz iletişimin geleceği'' olarak nitelendiriliyor. 4G, 3G'ye göre çok daha hızlı ve kaliteli ses ve görüntü imkanı tanıyor.
Kaynak:
Bu haber toplam 1416 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri