Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

3 milyar dolara CD aldı !

03.01.2010 12:08
Fiyat etiketi 2.904.980.000 dolar olan CD'yi görünce hemen satın aldı!

Brian Klug adlı Amerikalı, çevrimiçi alışveriş sitesi Amazon'dan, fiyat etiketi 2.904.980.000 dolar olan Discovery Channel'in 'Hücreler' CD-ROM'unu görünce, sadece meraktan ve fiyat etiketinin yanlış girildiğinden emin bir halde kredi kartı bilgilerini girip, satın aldı.

İlk olarak San Mateo, Kaliforniya'da yaşayan Klug'un kredi kartından 3 dolar 99 sent para, gönderim bedeli olarak çekildi. Daha sonra ürünün sayfasını ve satın aldığını gösterir bilgileri Reddit sitesine gönderen Amerikalı, bir çok yorum aldı.

Kimileri bunun sonunun kötü biteceğini savunurken, kimileri de fiyatın Zimbabwe doları üzerinden olduğunu iddia etti. Amerikan ekonomisine katkılarından dolayı teşekkür edenlerin yanı sıra, Amazon'un, Visa kartlarla yapılan harcamaların yüzde 3'lük tutarını hediye çeki olarak gönderdiği hatırlatıldı.

Bu durumda, Brian Klug 87 milyon dolarlık hediye çeki kazanacak. Amazon sitesi, sipariş edilen ürün paketlenmeden önce kredi kartından tahsilat yapmıyor. Her ne kadar Amazon sitesi, zaman zaman ürün fiyatlandırmasında hatalar yaşanabildiğini belirtse de, Klug'un satın aldığı CD-ROM, aslen aracı bir satıcıdan geliyor. Bu durumda Amazon.com'un herhangi bir sorumluluğu bulunmamakta.

Elinde aynı CD-ROM'dan olan uyanık bir satıcı da, durumdan istifade etmek için, kendi CD'sini sadece 250.000 dolarlık fiyatla satışa çıkardı. Klug'un siparişi 4-5 Ocak tarihlerinde kargoya verilecek ve 8-26 Ocak arasında da hedefine varmış olacak. Klug'un siparişi ulaştıktan sonra olacaklar merakla bekleniyor.

Bu haber toplam 3498 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri