Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

3 Saldırı Ergenekonla Bağlantılı mı?

15 Ağustos 2008 / 09:09
Ergenekon Savcıları Türkiye'yi sarsan son üç saldırıdaki izleri araştırıyor...
Savcılar, Güngören'deki bombalama, Üsküdar'daki havanlı saldırı ve ABD konsolosluğunda 3 polisin şehit edilmesi olaylarının Ergenekon'la bağlantısını araştırıyor.

Ergenekon soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcılarının, 30 günlük bir süreç içinde yaşanan üç saldırıyı mercek altına aldığı kaydedildi.

Savcıların, Güngören'de arka arakaya yaşanan iki bombalı saldırıda biri doğmamış bebek olmak üzere 18 kişinin katledildiği olayların yanısıra Üsküdar Belediyesi'nin yakınındaki havanlı saldırıyı araştırdığı belirtildi. ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu önünde yaşanan ve 3 polis memurunun şehit olduğu silahlı saldırının da "Ergenekon terör örgütü" ile bir ilişkisinin bulunup bulunmadığı yönünde, savcılığın araştırma yaptığı bildirildi. Soruşturmayı yürüten savcıların, bu üç saldırıyı "Ergenekon terör örgütünce gerçekleştirildiği yönündeki iddialar" üzerine harekete geçtiği belirtiliyor.

Öte yandan soruşturmayı yürüten savcılığın, 86 sanık hakkında açılan "Ergenekon" Davası ile ilgili olarak, davanın görüleceği İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesine, daha önceden sunulan 442 klasör dışında 7 klasör daha belge sunduğu öğrenildi. Mahkemenin DVD formatındaki bu belgeleri inceledikten sonra çoğaltarak taraf avukatlarına dağıtacağı kaydedildi. Bu arada iddianamenin kabul edilmesi ile 86 sanık hakkında açılan davaya bakacak olan mahkeme, 442 No'lu klasörün de DVD'ye aktarım işlemini tamamlayarak taraf avukatlarına dağıttı.
Kaynak:
Bu haber toplam 882 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri