Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

33 Şehit Asker ETÖ İşi mi?

29.11.2009 18:12
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik, Bingöl'de 33 askerin nasıl şehit edildiğinin karanlık bir nokta olduğunu belirtti ve:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Bingöl'de 33 askerin nasıl şehit edildiğinin karanlık bir nokta olduğunu belirterek, "Ama yavaş yavaş aydınlanıyor. Türkiye'de ne kadar karanlık varsa millet iradesiyle aydınlanacaktır." dedi.

Kimse Yok Mu Derneği'nin organizesiyle Türkiye'nin farklı illerinden ve yurt dışından gelen gönüllüler için düzenlenen programa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik de katıldı. Burada konuşan Çelik, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Türkiye'de doğulu, batılı, şu etnik kökenden, bu etnik kökenden olmalarının bir önemi olmadığını ifade eden Hüseyin Çelik, Mevlana'nın 'Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar kardeştir' sözünün altını çizdi.

Bugünlerde Türkiye ayağındaki bir prangadan kurtulmaya çalıştığını anlatan Çelik, demokratik açılım sürecinde Türkiye'nin zedelenmeye çalışılan kardeşliğini onarmaya çalıştıklarını belirtti.

Çelik, hükümet olarak bu hayırlı işi yapmaya çalışırken, 'Hayır kan akmaya devam etsin. Şehit cenazeleri gelmeye devam etsin ve eskiden olduğu gibi analar ağlamaya devam etsin' diyenlerin olduğunu kaydetti.

Onları da milletin ferasetine ve basiretine havale ettiklerini ifade eden Çelik, "Millet en güzel hakemdir. Herkese müstehak olduğu gibi değer verir. Ama Allah'ın izniyle hep birlikte bu problemlerin üstesinden geleceğiz." dedi.

İlkokul sıralarında iken hep Türkiye'nin üç tarafı denizlerle, dört tarafı düşmanlarla çevrili olduğunun anlatıldığını hatırlatan Çelik, şunları söyledi: "O gün düşman dedikleriyle bugün problemlerimizi teker teker çözmeye çalışıyoruz. Daha dün kanlı bıçaklı olduğumuz Suriye ile şimdi Türkiye'ye gider gibi gidebiliyoruz. 'Ayıdan post Moskoftan dost olmaz' dedikleri Rusya, şimdi Türkiye'nin en büyük ticari ortaklarından biridir. Birbirimizle bu hayatı paylaştığımız gibi komşularımızla bu hayatı paylaşacağımız güzellikler ve menfaatler var. Bu bir diplomatik ustalık gerektirir."

Bu ülkede düşman üreterek birilerinin yolunu bulduğunu anlatan Çelik, "Herkes diyor ki şunlar devleti ele geçirmeye çalışıyor. Yıllar yılı bunu duyuyoruz. Solcular devleti ele geçirmeye çalışıyor. Sağcılar, Aleviler, İslamcılar, Kürtler devleti ele geçirmeye çalışıyor. Devleti ele geçirmeye çalışıyor dediklerini alt alta yazsanız Türkiye'nin nüfusu ortaya çıkar. İnsan kendisine ait olan bir şeyi ele geçirir mi? Böyle bir şey varsa demek ki biz bu kadar insana kendilerini bu devlete ait olduğu hissini verememişiz." şeklinde konuştu.

Ülkede yıllarca iç ve dış düşman üretildiğini belirten Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu düşman üretme paranoyası nedir biliyor musunuz? Şu an Ergenekon diye bir dava görülüyor. Onun da mantığını ifade edelim. Bir mahallede hiç hırsızlık vakası yoksa mahalle bekçisinin bir önemi kalır mı? Kalmaz. Mahalle bekçisi akıllıysa, kendi konumunu muhafaza etmek için mahallede hırsızların kol gezdiğini yayması lazım. Hatta daha akıllıysa arada bir iki kapıyı kendisinin yoklaması lazım. İşte Ergenekon budur. Hala Bingöl'de şehit edilen 33 askerin nasıl şehit edildiği karanlık bir noktadır. Ama yavaş yavaş aydınlanıyor. Türkiye'de ne kadar karanlık varsa millet iradesiyle aydınlanacaktır."

Bu haber toplam 1318 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri