Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

367 Sabih'e sen kimsin resti

04.02.2010 16:53
Başbakan Yardımcısı Çiçek'ten Sabih Kanadoğlu'na sert tepki

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, HABERTÜRK TV Ankara Temsilcisi Ünsal Ünlü'nün sorularını yanıtladı. Anayasa değişikliği konusunda hükümetin mutabakat amacında olduğunu söyleyen Çiçek, "AK Parti Anayasa yapamaz" yorumunda bulunan Yargıtay Onursal Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'na sert tepki gösterdi:

 

'Sen kimsin?' diye sorarlar

 

"Türkiye'de Anayasa'nın değişmesi gerekiyor. Ama biz Anayasa'yı bu Anayasa ile değiştireceğiz. AK Parti Anayasa değişikliğinin mutabakatla olmasını istiyor. O yüzden TBMM'de bir mutabakat istiyor. Çünkü biz bu Anayasa'yı kendimize yapmayacağız. Türkiye için yapacağız. Sabih Kanadoğlu diyor ki; 'AK Parti Anayasa yapamaz'. Oldu. Sabih Kanadoğlu yapabilir ama biz yapamayız. O zaman 'sen kimsin' diye sorarlar. Bir vatandaş olarak görüşünü söyleyebilir. Ama TBMM alacağı kararla ülkeyi savaşa sokabilir, her türlü ekonomik tedbiri alabilir, herşeyi yapar ama anayasa yapamaz. Bakın bu görüş onun kişisel görüşü değil. Kimse bunu böyle düşünmesin. O bazı çevrelerin görüşlerini yansıtıyor. Onların sözcülüğünü yapıyor. Değişimi istemeyen kesimin görüşünü yansıtıyor."

 

"Stabilize yolda araba kullanıyoruz"

 

Başbakann Yardımcısı Çiçek, Başbakan Erdoğan'ın "İktidar döneminde öyle şeyler yaşadık ki; anlatırsak ülke bunu kaldırmaz. Siyaseti bıraktıktan sonra anılarımda yazabilirim" sözlerini ise şöyle yorumladı:

 

"İktidarda olan herkesin yaşadığı birtakım sıkıntılar var. Bazen sabır gerekiyor. Türkiye'de son 8 yıldır iktidar çok zor süreçlerden geçti. Sabır her zaman lazım ama bir yere kadar sabrediyoruz. Sabır taşıyor ve insanlar bazı şeyleri anlatıyor. Türkiye'yi idare etmek stabilize yolda araba kullanmak gibidir.

Başbakan'a o konuda hak veriyorum. Doğru söylüyor. Biz de yaşadıklarımızı not ediyoruz. Gün gelir yazarız, paylaşırız. Hatıralarını yazanlara bakın.

Onlar da kendi dönemlerinde sıkıntılar yaşamışlardır. Türkiye'de demokrasi sandık değildir. Sandıktan çıkan irade kabullenilmediği sürece sıkıntılar devam eder

Bu haber toplam 920 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri