Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

4 milyon Müslüman Hacı Oldu

27.11.2009 09:08
Günler öncesinden hacı adayları için hazırlanan Arafat, dün dünyanın dört bir yanından gelen konuklarını ağırladı

Günler öncesinden hacı adayları için hazırlanan Arafat, dün dünyanın dört bir yanından gelen konuklarını ağırladı. Arafat’ta vakfe heyecanını doyasıya yaşayan hacılar, geceyi Müzdelife’de geçirdiler.

Hacı adayları bugün de Mina’da şeytan taşlayarak hac görevlerini tamamlamış olacaklar. Sabahın erken saatlerinde Kabe’yi tavaf eden 4 milyon Müslüman hep bir ağızdan “Lebbeyk” dedi.

Dün sabaha karşı Arafat’ta olması gereken hacı adayları, Mekke’ye yağan şiddetli yağmur nedeniyle 5 saat gecikmeli olarak Arafat’a ulaştı.

Hacı adaylarının Arafat heyecanı trafik yoğunluğuna neden oldu. Çarşamba günü öğle saatlerinden itibaren Arafat’a hareket eden hacı adaylarını taşıyan araçlar konvoy oluşturdu. Mekke’ye yağan yağmur nedeniyle bir süre Mekke-Arafat ile Mekke-Cidde arasındaki yollar trafiğe kapandı. Dün öğle namazından sonra Arafat’ta vakfeye duran 4 milyon hacı adayı, geceyi Müzdelife’de geçirdi. Hacı adayları bugün de Mina’da şeytan taşlayacak. Hacı adayları, kurban kestikten sonra tıraş olacak ve ihramdan çıkacak. Hacı adayları, Kabe’de hac tavafı ve sa’yı yaptıktan sonra hac görevini tamamlamış olacak.

Bu haber toplam 2510 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri