Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

40 milyon hesap bilgisi çalındı

06 Ağustos 2008 / 14:59
İnternet yoluyla hesaplara girerek 40 milyon kişinin banka ve kredi kartı bilgilerini çalan çetenin 11 üyesi hakkında dava açıldı.
ABD'de dokuz büyük Amerikan mağazasından internet yoluyla hesaplara girerek 40 milyon kişinin banka ve kredi kartı bilgilerini çalan çete ortaya çıkarıldı.

Washington Post gazetesi, çetenin 11 üyesi hakkında dava açıldığını belirtirken çetenin üyelerinden biri olan Ukraynalı Maksim Yastremskiy'nin Türkiye'de tatildeyken yakalanıp, hapse konduğu ve ABD tarafından iadesinin istendiği kaydedildi.


Washington Post gazetesine göre, çete üyelerinin çaldıkları bilgiler sayesinde bankaların nakit çekme makinelerinden yüklü miktarda para çektikleri ve ayrıca çalınmış kredi kartı bilgilerini satışa sundukları kaydedilirken, ABD Başsavcısının duyurduğu kimlik hırsızlığının ABD tarihinde görülen en büyük ve karmaşık kimlik hırsızlıklarından biri olduğu bildirildi.

Hırsızlığı gerçekleştiren çetenin üyelerinin, ABD'den, Doğu Avrupa'ya oradan da Doğu Asya'ya uzandığı kaydedilen haberde, iddianameye konu olan suçlamaların ABD gizli servisinin üç yıllık çalışması sonucu ortaya çıktığı belirtildi.
Kaynak:
Bu haber toplam 720 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri