Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

400 jandarma ile baskın

04 Temmuz 2008 / 14:51
İzmir'de jandarma AK Parti'li bir belediyeye baskın düzenledi. Baskında belediye başkanı ve 38 kişi gözaltına alındı.
İzmir'in Buca İlçesi'ne bağlı Kaynaklar Beldesi Belediyesi'ne Jandarma'nın yaptığı baskında AKP'li Başkan Mustafa Karagülmez'in de aralarında bulunduğu 38 kişi gözaltına alındı. Belde halkı 400 jandarmanın katıldığı baskın karşısında büyük şaşkınlık yaşadı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İzmir ziyareti sırasında düzenlenen toplu katılım töreniyle Anavatan'dan AKP'ye geçen Kaynaklar Belediye Başkanı Mustafa Karagülmez hakkında çok sayıda şikayet dilekçesini göz önüne alan İzmir Cumhuriyet Savcılığı'nın bir süredir yürüttüğü soruşturma tamamlandı.

Cumhuriyet Savcısı'nın talimatıyla harekete geçen jandarma sabah erken saatlerde Kaynaklar Belediyesi'ni bastı. 400 jandarmanın katıldığı baskında belediyedeki ihale dosyaları, bilgisayarlar, belgelere el konuldu. Başkan Mustafa Karagülle ile birlikte aralarında belediye meclis üyeleri, belediye çalışanları ve vatandaşların da bulunduğu 38 kişi gözaltına alındı. Jandarma daha sonra Başkan Mustafa Karagülmez'in evini de aradı. Operasyonun ‘Yolsuzluk, silah kaçakçılığı, ihaleye fesat, rüşvet, görevi kötüye kullanma’ suçlamalarıyla yapıldığı öğrenildi.

Baskın sırasında bazı gerginlikler de yaşandı. İzmir'in güney bölgesinde Buca'nın bitişiğindeki orman içindeki Kaynaklar Belediyesi son zamanlarda arazi rantının en fazla yükseldiği yerler arasında gösteriliyordu.

Kaynak:
Bu haber toplam 868 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri