Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

475 yolculu feribot kayaya bindirdi

29 Haziran 2008 / 06:09
Ege denizinin doğusunda bir Yunan feribotu sığ kayalıklara çarparak hasar gördü. 475 yolcu ve 95 kişilik mürettebatı bulunan geminin gövdesinde delik açıldı.
Kazanın duyulması üzerine bölgeye Yunan sahil muhafaza gemileri ve iki helikopter sevkedildi. Feribot, istikamet değiştirerek Oinuses adlı adacığa yönlendirildi.

Sakız Adası açıklarındaki sığ sularda kayalıklara çarparak su almayan başlayan Yunan feribotundaki yolcu ve mürettebatın kurtarma botları ve helikopterler eşliğinde güvenli bir şekilde limana çıkarıldığı bildirildi.
Midilli'den Sakız Adası'na seyrederken kayalıklara çarpan ve gövdesi hasar gören "Theofilos" ismindeki yolcu gemisinde 475 yolcu ve 97 mürettebat bulunduğu belirtildi.


Olayın meydana gelmesinin ardından tüm yolcular can yeleklerini giyerken, önce kadın ve çocukların can kurtaran filikalarıyla kıyıya çıkarıldığı ifade edildi. Tahliye işlemine, çok sayıda sahil güvenlik botu, 2 helikopter ve 3 uçağın eşlik ettiği kaydedildi.


Bu arada gemideki hasarın çok küçük olduğu açıklandı. Sakız Adası'ndan 12 deniz mili açıkta bulunan geminin ağır yolda limana ilerlediği bildirildi.
Yunan Deniz Ticaret Bakanlığı ise bölgede durumun sakin olduğunu, ancak gövdesindeki hasardan dolayı feribottan denize hafif bir yakıt sızıntısı olduğunu duyurdu.

Kaynak:
Bu haber toplam 746 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri