Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

5 Günlük Hava Tahmini-Haritalı

03.02.2010 09:24
Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde görülecek yağışların Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Akdeniz (Adana, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş), Doğu Anadolu'nun güney ve batısı (Erzincan, Tunceli, Malatya, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Hakkari), Güneydoğu Anadolu ile Sakarya, Sivas, Kayseri, Niğde, Karaman, Giresun, Trabzon, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI : Kuzey, iç ve batı kesimlerde hissedilir derecede olmak üzere (8-10) azalacak.

RÜZGAR : Genellikle kuzey ve kuzeybatı (Karayel), doğu kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif arasıra orta, ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinde kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI : Yağışların; Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Akdeniz (Adana, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş),Doğu Anadolu'nun güney ve batısı (Erzincan, Tunceli, Malatya, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Hakkari), Güneydoğu Anadolu ile Sakarya, Sivas, Kayseri, Niğde, Karaman, Giresun, Trabzon, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını, taşkın v.b.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI ; Rüzgarın kuzey ve kuzeybatı yönlerden Karadeniz kıyılarında fırtına (60-80 km/saat), iç ve batı bölgelerde kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar olmak üzere, meydana gelebilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI : Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BU GECE VE YARIN KUVVETLİ BUZLANMA VE DON UYARISI : Bu gece ve yarın Marmara ile kuzey iç ve doğu bölgelerde kuvvetli buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA : Parçalı ve çok bulutlu, doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Balıkesir, Bursa, Yalova) aralıklı kar yağışlı geçecek. Kar yağışı sabah saatlerinde Sakarya çevrelerinde kuvvetli olacak. Rüzgar; bölge genelinde kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (40-60 km/saat) esecek.

EGE : Parçalı ve çok bulutlu, İç Ege (Afyonkarahisar, Uşak, Kütahya, Denizli) aralıklı hafif kar yağışlı geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esecek.

AKDENİZ : Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, Göller yöresi ile akşam saatlerinden sonra Kahramanmaraş çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların; Adana, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esecek.

İÇ ANADOLU : Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçecek. Yağışların; Sivas, Kayseri, Niğde ve Karaman çevrelerinde kuvvetli, batı kesimlerinde hafif olması bekleniyor. Rüzgar; bölgenin batısında kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esecek.

BATI KARADENİZ : Çok bulutlu, bölge geneli karla karışık yağmur ve kar yağışlı, sabah ilk saatlerde Sinop çevreleri yağmurlu geçecek. Yağışların bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden fırtına (60-80 km/s) şeklinde esecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ : Parçalı çok bulutlu ve yağışlı geçecek. Yağışlar; Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Trabzon, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde kuvvetli olmak üzere kıyılar ile Amasya, Tokat çevrelerinde yağmur ve karla karışık yağmur, Gümüşhane ve Bayburt çevreleri ile zamanla iç kesimlerinde kar şeklinde olacak. Rüzgar; kıyılarda kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden fırtına (60-80 km/s) şeklinde esecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU : Parçalı ve çok bulutlu; batısı ile zamanla bölge geneli karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; bölgenin güney ve batısında (Erzincan, Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Bitlis, Muş, Hakkari, Şırnak) kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusu kesimlerinde muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU : Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ
İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN


İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN


İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN


İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Bu haber toplam 4436 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri