Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

5 kişiden haber alınamıyor

08.09.2009 10:00
Tekirdağ'ın Saray İlçesi'nde Kambursöğüt Deresi aşırı yağışlar nedeniyle taştı. İki köydeki çok sayıda ev sular altında kaldı, 5 kişiden haber alınamıyor.
İlçeye bağlı Bahçeköy ve Güngörmez köyleri, bölgedeki derinin taşması sonucu sular altında kaldı. Güngörmez Köyü yakınlarında bulunan ve sular alıtnda kalan bir çiftlikte çalışan aynı aileden 5 kişiden haber alınamıyor.

Saray İlçesi´ne bağlı Bahçeköy ve Güngörmez köylerinin yakınından geçen Kambursöğüt Deresi, aşırı yağışlar nedeniyle bugün 03.30 sıralarında taştı. Taşkın, iki köydeki çok sayıda evi sular altında bıraktı. Bazı ağıllarda bulunan büyükbaş hayvanlar telef oldu. Güngörmez köyü yakınlarında bir çiftlik evinde hayvan bakıcılığı yapan Fatih Çakar (40) ve eşi Handan Çakar(30) ile çocukları Büşra(12) Berna(8) ve Afra Çakar'dan haber alınamıyor. Çakar ailesinin kurtarılması için
bölgeye çok sayıda Sivil Savunma ekibi sevk edildi, arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, kayıp aileyi arama kurtarma çalışmalarının yoğun bir şekilde sürdürüldüğünü belirtti. Tekirdağ ile Çorlu çevrelerinde bu gece fırtınayla birlikte kuvvetli gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan "meteorolojik uyarıda", Tekirdağ il merkezi ile Çorlu çevrelerinde bu gece saat 03.00'a kadar yağış anında oluşacak fırtınayla birlikte kuvvetli gök gürültülü sağanak beklendiği belirtildi.

Uyarıda, vatandaşların su baskını, çatı uçması ve yıldırımlara karşı dikkatli olmaları istendi.
Bu haber toplam 1346 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri