Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

53. Eurovision'da Rusya birinci

25 Mayıs 2008 / 09:52
Siyah giysileriyle profesyonel bir gösteride bulunan Mor ve Ötesi, hatasız bir biçimde şarkılarını söylediler
Türkiye yedincilikle yetindi

Sırbistan'ın başkenti Belgrad'ta düzenlenen 53. Eurovision Şarkı Yarrışması'nda finalinde Türkiye Mor ve Ötesi ile temsil edildi. Finali Rusya açıkara önde tamamladı.

Sırbistan'nın başkenti Belgrad'da yapılan 53. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi ''Deli'' adlı şarkıyla temsil eden Mor ve Ötesi, 12. sırada sahne aldı.

Siyah giysileriyle profesyonel bir gösteride bulunan Mor ve Ötesi, hatasız bir biçimde şarkılarını söyledikten sonra tamamıyla dolu Belgrad Arena Spor Salonu'nda bulunan seyircilerden büyük alkış topladılar.

Vokalist ve solo gitarist Harun Tekin, şarkının ortalarında şarkıyı sembolize eden deli işaretiyle dikkati çekerken, basgitarist Burak Güven ve gitarist Kerem Özyeğen, sıçrama hareketleriyle heyecan yarattı. Bateride Kerem Kabadayı da gruba eşlik etti.

Helsinki'de geçen yıl yapılan yarışmasında birinci olan Sırbistan'ı ''Molitva'' adlı şarkısıyla temsil eden Marija Serifoviç, 53. Eurovision Şarkı Yarışması'nın açılışını yaptı.

Sırp televizyonu RTS'nin yönetimi altında yayınlanan 53. Eurovision Şarkı Yarışmasının finali, Avrupa'nın yanısıra İspanyol resmi televizyon istasyonu TVE tarafından kablodan ABD, Güney Amerika, Kuzey Afrika, Avustralya, Japonya'dan da izleniyor.

Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da düzenlenen 53. Eurovision Şarkı Yarışması'nda birinciliği Rusya kazandı.

Dima Bilan'ın seslendirdiği ''Believe'' adlı şarkıyla 272 puan toplayarak ilk sırada yer alan Rusya'yı, 230 puanla Ukrayna, onu da 218 puanla Yunanistan izledi.

Yarışmaya ''Deli'' adlı parçayla katılan Mor ve Ötesi grubu, 7. oldu

Kaynak:
Bu haber toplam 868 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri