Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

7 Temmuz alarmı çalıyor.

04 Temmuz 2008 / 17:06
Başbakan'ın tehdit ediliyoruz açıklamaları ve ortaya çıkan suikast planları polisi harekete geçirdi. Polis kuş uçurtmuyor!
Ergenekon terör örgütünün 7 Temmuz günü ülkede kanlı eylemler yapmayı planladığı şeklinde iddiaların kamuoyuna yansımasının ardından, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın cuma namazı için gittiği genel merkez binası yakınındaki camide olağanüstü güvenlik önlemleri alındı.

Ellerinde otomatik silahlar taşıyan Başbakanlık korumaları, cami çevresinde ve bahçesinde Başbakan'ın gelişi öncesi sıkı bir arama yaptı.

Erdoğan'ın cuma namazı için geldiği Başyazıcı camiinin etrafında bulunan binalara da özel gözcüler yerleştirildi. Bir kaç gün önce polis baskınına maruz kalan ATO binasının çatı katına da gözcülerin yerleştirilmiş olması dikkat çekti.

Başbakan Erdoğan, cuma namazını Başyazıcıoğlu Camii'nde kıldı. Tehdit edildiğini belirten Erdoğan için korumalar ve polisler geniş güvenlik önlemlerine başvurdu.

Başbakan Erdoğan, 46'ncı Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nın ardından AK Parti Genel Merkezi'nin karşısında yer alan Başyazıcıoğlu Camii'ne geçerek cuma namazını eda etti.

Erdoğan'ın gelişinden önce Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı özel kuvvetler, cemaatin arasında silahlarıyla dolaşmak suretiyle etrafı kolaçan etti. Cami etrafında bulunan çatılara koyulan eli silahlı polisler de dikkatle Başbakan Erdoğan ve etrafındakileri izledi.

Geniş bir koruma ordusuyla Başyazıcıoğlu Camii'ne gelen Erdoğan için, alınan tedbirler namaz esnasında da sürdü. Korumalar, Erdoğan'ın yanına ve arkasına dizilmek suretiyle sıkı güvenlik önlemlerine başvurdu. Camiden ayrılışı sırasında da Erdoğan'ın korumalarının yanısıra polislerin konum aldığı, teyakkuza geçtiği gözlendi. Koruma ordusu ve polisler Erdoğan'a eşlik etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün Ankara'da katıldığı bir programda öğrencilerle geçen diyaloğunda Ergenekon terör örgütüne yönelik operasyonlar nedeniyle tehditler aldığını belirtmişti.

Öte yandan, cuma namazını Başbakan'la aynı camide kılan TBMM eski Başkanı Bülent Arınç, gazetecilerin Ergenekon Operasyonu'na ilişkin soruları üzerine, cuma namazından çıktığını, operasyonla ilgili yorum yapmayacağını ifade etti.

Kaynak:
Bu haber toplam 994 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri