Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

7. Hafta sonuçları ve puan durumu

20 Ekim 2008 / 04:27
Haftaya lider giren Trabzon, Ali Sami Yen'de bozguna uğradı, Beşiktaş zirveye kondu. İşte puanlar, sonuçlar ve 8. hafta programı:

Yeni teknik direktörüyle Beşiktaş, çıktığı ilk deplasman maçında Gençlerbirliği'ni ilk yarının hemen başında attığı gollerle 3 - 1 yendi.

Haftaya lider giren Trabzonspor, konuk olduğu Galatasaray'a 3 - 0 yenilerek ilk mağlubiyeti aldı. Bordo - mavili ekip bu mağlubiyetle liderliği de Beşiktaş'a kaptırdı.

26 golün atıldığı Süper Lig'in 7. haftasında 4 maçı ev sahibi ekip kazanırken, 5 karşılaşmada da deplasman takımı sahadan 3 puanla ayrıldı.

Turkcell Süper Lig'de golcüler ise şunlar;

5 Gol: Sercan (Bursaspor)

4 Gol: Milan Baros (Galatasaray), Aghahowa (Kayserispor), Serge Pacome Djehoua (Antalyaspor), Mehmet Yıldız (Sivasspor)

3 Gol: Mehmet Çakır, Neca (Ankaraspor), Bobo, Mert Nobre (Beşiktaş), Gökhan Ünal (Trabzonspor), D. Roberts (Denizlispor), Lincoln, Kewell (Galatasaray), Mehmet Yozgatlı (Gaziantepspor), Youla (Eskişehirspor), Kahe (Gençlerbirliği)

Turkcell Süper Lig'in 7. haftasında alınan sonuçlar, yarının programı, puan durumu ve 8. haftanın maçları şöyle;

TOPLU SONUÇLAR

İstanbul BB- Antalyaspor: 2 - 1
Hacettepe - Denizlispor: 1 - 0
Bursaspor - Eskişehirspor: 1 - 2
Kocaelispor - Fenerbahçe: 2 - 3
Sivasspor - Ankaragücü: 3 - 0
Gaziantepspor - Konyaspor: 0 - 1
Kayserispor - Ankaraspor: 1 - 2
Gençlerbirliği - Beşiktaş: 1 - 3
Galatasaray - Trabzonspor: 3 - 0

PUAN DURUMU


HAFTANIN PROGRAMI

21 Ekim Salı

21.45 Fenerbahçe - Arsenal (Şampiyonlar Ligi grup maçı)

23 Ekim Perşembe

21.15 Galatasaray - Olympiakos (UEFA Kupası grup maçı)

TURKCELL SÜPER LİG'DE 8. HAFTA MAÇLARI

24 Ekim Cuma:

20.00 Beşiktaş - Sivasspor (BJK İnönü)

25 Ekim Cumartesi:

14.00 Denizlispor - Gençlerbirliği (Denizli Atatürk)
14.00 Ankaraspor - Kocaelispor (Yenikent ASAŞ)
19.00 Fenerbahçe - Bursaspor (Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu)

26 Ekim Pazar:

14.00 Antalyaspor - Hacettepe (Antalya Atatürk)
14.00 Ankaragücü - Kayserispor (Ankara 19 Mayıs)
14.00 Konyaspor - İstanbul Büyükşehir Belediyespor (Konya Atatürk)
16.00 Trabzonspor - Gaziantepspor (Hüseyin Avni Aker)
19.00 Eskişehirspor - Galatasaray (Eskişehir Atatürk)

Kaynak:
Bu haber toplam 1098 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri