Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

80 kişilik şok liste

21.01.2010 00:36
Başbakan yardımcısı Bülent Arınç'ı takip ettiği için gözaltına alınıp serbest kalan binbaşının bilgisayarında 80 kişilik liste çıktı

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın takip edildiği iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında Seferberlik Tetkik Kurulu Ankara Bölge Başkanlığı'nda yapılan aramada imajı alınan bilgisayarlardaki şifreler çözüldü.

KİMİ SİVİL KİMİ ASKER

Arınç'ın Çukurambar'daki evinin yakınında gözaltına alınan ve daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Binbaşı İ.G'nin bilgisayarındaki üç ayrı klasörde 80 kişilik bir liste deşifre edildi. Terörle Mücadele Şubesi'nde yeni kurulan özel laboratuarda yapılan kapsamlı incelemede Binbaşı İ.G'nin bilgisayarındaki üç ayrı klasördeki 80 kişinin, 33, 6 ve 41 kişilik liste halinde ayrı ayrı dosyalandığı ortaya çıktı. Farklı illerde yaşayan bu 80 kişinin bazılarının sivil vatandaş, bazılarının ise askeri personel olduğu belirlendi. Şifreli listedeki bazı isimler için ‘canlandırılanlar’ nitelemesinin yapıldığı ileri sürüldü.

İFADELERİ ALINACAK

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı’nın önümüzdeki günlerde bu 80 kişinin bilgisine başvuracağı ifade ediliyor. Öte yandan hakim Kadir Kayan'ın kozmik odadaki incelemeyi hafta sonu bitireceği bildiriliyor.

HABER : Kamil ELİBOL / ANKARA

Bu haber toplam 1700 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri