Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

‘Bira vermezsen askere gitmem'

15 Kasım 2008 / 15:30
Almanya'yı şok eden bu gelişme, gazetelerin manşetlerini yer aldı
Almanya'yı şok eden bu gelişme, gazetelerin manşetlerini yer alırken, ülkenin, Afganistan'da alt yapı çalışmaları için bulunan 3600 askerini ancak alkolle tutabildiği bildirildi.

YÜZDE 10 ARTACAK

Afganistan'a bu yıl gönderilecek olan alkol miktarının yüzde 10 artacağı bildirilen haberlerde, Amerikan ve İngiliz askerlerine görevde iken alkol yasağı uygulandığına dikkat çekildi.

NATO'DA ELEŞTİRİ KONUSU OLDU

Skandal olarak nitelendirilen olayın NATO konferansında da dillendirildiği ve diğer ülke askeri yetkililerinin Almanya'yı kast ederek, “Bazıları bira içerken, diğerleri hayatlarını riske ediyor” denildiği kaydedildi.

'SADECE ASKERLER DEĞİL, DİĞERLERİ DE İÇİYOR'

Konuyla ilgili olarak konuşan, Alman Savunma Bakanlığı Sözcüsü Thomas Raabe, askerlerin günde 0.8 litre bira içtiğini belirterek, Tacikistan'daki kamplardan gelen bu biraların sadece askerler tarafından değil, aynı zamanda diplomatlar ve gazeteciler tarafından da içildiğini kaydetti.

Afganistan'da görev yapmış olan Batılı askerlerin, ülkelerine döndükten sonra psikolojik sorunlar yaşadığına dair geçtiğimiz hafta bir rapor yayınlanmıştı.
Bu haber toplam 1220 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri