Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“2. parti olursak genel başkanlığı bırakırım”

24 Kasım 2008 / 08:15
Hindistan temaslarını sürdüren Başbakan Erdoğan küresel mali kriz sürecinde bankacılık sektörü, ve siyasete ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
Başbakan Erdoğan, Hindistan gezisi sırasında yaptığı açıklamada, yerel seçimlerde ikinci parti olmaları durumunda genel başkanlığı bırakacağını söyledi.
Başbakan Erdoğan, “Millet isterse beni iktidardan indirir; onun da başımını üstünde yeri var. Açıkça söylüyorum ikinci parti olursak genel başkanlığı bırakırım” ifadesini kullandı.

BRİFİNG ALACAK

Hindistan gezisi sırasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Erdoğan, yaşanan ekonomik krizle ilgili olarak da piyasaları düzeltmek için devlet bankalarının gerekirse pozisyon alabileceğini belirtti. Mevduata sınırsız güvence getirmeyi düşünmediklerini söyleyen Erdoğan, getirmeleri durumunda bankaların yüksek faizlerle para toplamaya başlayacağını, bunun da sistemi felakete sürükleyebileceğini kaydetti. Erdoğan, Türkiye'ye dönüşünde Merkez Bankası ve BDDK yetkililerinden brifing alacağını da kaydetti. Türkiye'ye döndüğünde TÜSİAD'la da görüşeceğini bildiren Başbakan, “Aslında bunlara TÜSİAD'ın da destek vermesi gerek ama onlar içinde bankacılar var. Destekleyemezler. Ama ne olursa olsun ben geri adım atmayacağım” dedi.

BAKANLARLA ANI FOTOĞRAFI

Erdoğan, eşi Emine Erdoğan, Devlet Bakanı Mehmet Aydın, Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler ve eşleriyle, geziye katılan milletvekilleri, iş adamları ile gazetecilerle Taç Mahal önünde anı fotoğrafı çektirdi. Erdoğan daha sonra, Taç Mahal'in Özel Ziyaretçi Defteri'ni imzaladı. Taç Mahal, Babür İmparatoru Şah Cihan, çok sevdiği Mümtaz Mahal'in çocuğunu doğurduğu sırada vefat etmesinin anısına yaptırdı. Taç Mahal, günümüzde dünya ölçeğinde en fazla turist çeken tarihi yapıtların başında geliyor.

Başbakan, daha sonra Taç Mahal'in ardından Agra Kalesi'ni de ziyaret etti.


Başbakan Taç Mahal'de

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hindistan'da temaslarının 3. gününde Agra'daki Taç Mahal'i ziyaret etti. Yeni Delhi'deki temaslarını tamamlayan Erdoğan ve beraberindekiler, Taç Mahal'in bulunduğu Agra kentine geldiler. Erdoğan, yetkililerden Taç Mahal hakkında bilgi aldı.Bu haber toplam 1078 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri