Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

%85 dişlerinden rahatsız

20 Mayıs 2008 / 09:27
Milletvekili Yıldız: Halkın yüzde 85'i dişinden rahatsız.

Kayseri'de ağız ve diş sağlığı merkezi açılışına katılan AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, İnsanların yüzde 85'inini dişlerinden rahatsız olduğunu söyledi.

Kentin ikinci özel Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Dentalpark Merkezi Hastane Caddesi üzerinde törenle hizmete açıldı. Törene AK Parti Kayseri Milletvekilleri Ahmet Öksüzkaya ve Yaşar Karayel, Taner Yıldız Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız katıldı.

Gelişmiş ülkelerde de sağlık sorunlarının yaşandığına değinen AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız Amerika Birleşik Devletleri'nde 300 milyon insan yaşadığını ve bu insanların 60 milyonunun sigortasız olduğunu açıkladı. Milletvekili Yıldız, insanların yüzde 85'inini dişlerinden rahatsız olduğunu söyledi. Ülkede diş hekimi eksikliğine değinen Yıldız" Üniversitelerimizde diş hekimi yetişmesi adına fakültelerde kontenjan sayıları artırılacak" dedi.

Yıldız yasalaşan yeni Sosyal Güvenlik reformuna değinerek, 'Hükümet olarak doğan her çocuğumuzu 18 yaşına kadar sosyal güvencesi olsun veya olmasın sigortalı yapıyoruz. Ayrıca ülkemizde diş hekimi sayısını artırmak istiyoruz. Yapılan ankette Türk halkının yüzde 85'inin diş rahatsızlığı olduğu biliniyor. Bunun sonlandırılması adına Avrupa standartlarında diş hekimi sayısını artırmak gerekir. Bugün Türkiye'de 18 bin diş hekimi var. Bu yetersiz. Üniversitelerimizde fakülte bünyesinde kontenjan sayısını artıracağız. Bu yönde çalışmalar var" diye konuştu.

Merkezin kurucularından ve Dentalpark Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Diş Hekimi Dr. Mustafa Latifoğlu, merkezlerinin bin 400 metrekare alana inşa edildiğini bildirerek, 'Merkezimiz, 21 adet muayene ve müdahale kliniği, tam donanımlı ameliyathanesi modern teknik donanım ve lojistik destek birimleri, ilgili branşlarda uzman kadrosu ile birlikte 14 diş hekiminin hizmet vereceği çağdaş bir anlayışın ürünüdür. Açılışımıza katılan herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Yeni Şafak - Ahmet Bolat

Bu haber toplam 928 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri