Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

9 Eylül Coşkuyla Kutlandı

09 Eylül 2008 / 11:07
İzmir'in kurtuluşunun 86. yıl dönümü törenleri nedeniyle bugün kent merkezindeki okullar tatil edildi. Kutlamalardan notlar..
İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, kurtuluş törenleri nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların bugün tatil edildiğini belirterek, "kent merkezindeki ilk ve orta dereceli okullar törenler nedeniyle bugün tatil, ilçelerde eğitim devam ediyor" dedi.

İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 86. yıldönümü büyük coşku içinde kutlandı.
Kutlamaların yapıldığı Cumhuriyet Meydanı'ndaki törene, İzmir Valisi Cahit Kıraç, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, üniversite rektörleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri ve meslek odaları temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Çelenk koyma, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Anıt Şeref Defteri'ni imzaladı. Başkan Aziz Kocaoğlu, deftere şunları yazdı:
“Büyük Önder Atatürk,
İzmir'in kurtuluşunun 86. yıldönümünü kutlamamız nedeniyle huzurunuzda bulunmanın heyecanı ve onuru içindeyim. İzmir ve İzmirliler, her zaman olduğu gibi sizi, silah ve düşünce arkadaşlarınızı saygı, sevgi ve minnet duyguları ile anmaktadır. Demokrasinin, çağdaşlığın, cumhuriyet değerlerinin simge kenti olan İzmir, sizden aldığı güç ve gelecek kuşaklara olan sorumluluk bilinciyle yürümektedir. Bizi bu kararlılığımızdan hiçbir şey vazgeçiremeyecek, çalışkanlığımızı engelleyemeyecektir. İzmir, kurtuluş gününü, işte bu ruh ve irade ile kutlamaktadır. İzmir'in barışçı, çalışkan ve aydınlık insanları adına bir kez daha bağlılık duygularımı ve saygılarımı sunuyorum. İzmir, daima sizinledir”.


Kaynak:
Bu haber toplam 844 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri