Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

A.Doğan:"Beni korkutamazsınız."

12 Eylül 2008 / 21:23
Dengir Fırat, Doğan Grubu'nun açtığı 1 milyon YTL'lik tazminat davası hakkında konuştu. Bakın neler söyledi;
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, bir takım temaslarda bulunmak ve Battalgazi İlçe kongresine katılmak amacıyla Malatya'ya geldi.

Fırat daha sonra basın mensuplarının sorularını cevapladı. "Doğan Yayın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan'ın açtığı 1 milyon YTL'lik dava için ne düşünüyorsunuz?" sorusu üzerine Fırat,

"Tabi Doğan Holding'in 1 milyon YTL dava açması demek, 100 bin YTL bir masraf yapması demektir. Türkiye'de manevi tazminat olarak, hiç böyle bir miktar istenmemiştir. Aslında burada yapılmak istenilen basın yoluyla bugüne kadar sindirmek istedikleri siyasi ve bürokratları bu kez bu nevi davalar açarak onları ekonomik olarak tehdit altında bırakıp, korku salmak istiyorlar. Ama yanlış kapı. Bir kere Türk adaletine inanıyorum. Hakkaniyet neyse ona göre karar verilecektir ve bu karar beraat olacaktır. Çünkü, benim söylediğim şeylerin hiç birisi kendimin afaki söyledikleri değildir. Tamamı resmi belgelere dayalı ve günlerce medyaya konu olan şeylerdir. Ama anlaşılan, ben nasırlarına bastım biraz korktular. Bunun için de bana böyle bir dava açtılar, hiç önemli değil. Velev ki, 1 milyon YTL'lik bir mahkumiyet kararı olsa dahi, benim gücüm yetmese de bu halk bunu ödeme imkanına sahiptir. Bu nedenle bizi böyle korkutmaları mümkün değil. Bundan sonra da konuşmaya devam edeceğim. Ümit ediyorum ki bundan sonra da dava açmaya devam ederler. Hazinemize hiç değilse bu yönüyle katkımız olmuş olur" şeklinde konuştu.
Kaynak:
Bu haber toplam 1000 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri