Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

A.Latif Şener'den akılalmaz iddia

08.12.2009 01:58
Erdoğan'ın eski yol arkadaşı Şener, Tokat'taki şehitler nedeniyle AK Parti iktidarını suçladı.

Sinop'un Boyabat ilçesinde partisinin ilçe binasının açılışının ardından Ankara dönüşü Kastamonu'da mola veren Şener, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 Terörün uluslararası bir suç olduğunu ve terörle mücadele etmenin her devletin görevleri arasından bulunduğunu belirten Şener, şunları söyledi:

 ''Türkiye'de mevcut iktidarın izlemiş olduğu politikalar maalesef dışarıdan hazırlanan ve önüne konulan politikalar olduğu için terörle mücadelede etkinlik yoktur. Sayın Başbakan'ın görev süresi Türkiye'de bitmiş olan terörün tırmandığı, zirve yaptığı dönem olmuştur. Demokratik açılım olarak başlattığı açılım programı da Türkiye'ye zarar vermiştir. Başbakan bu süreci yanlış yönetmiştir. Çünkü kavga ederek yönetmiştir.''

 Başbakan'a ''Demokrasi sicilinizde kırık notlar var kendinizi gözden geçirin'' diye seslenen Abdüllatif Şener, şöyle konuştu:

 ''Sayın Başbakan'ın doğrudan veya bürokratları vasıtasıyla bir yılı aşkın süredir bazı yabancı ülkelerle gizli görüşmeler yürüttüğü yabancı gazete ve dergilerde de sürekli yazılmakta. Yani dış dinamiklere göre hareket eden, dış dinamiklere göre içeriyi düzenlemeye çalışan bir Başbakan'ın varlığı bu ülke için en büyük felakettir. Allah bu Başbakan'dan bu milleti korusun.''

 
Bu haber toplam 2736 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri