Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkiye'nin elindeki güçlü silah

07.11.2010 12:53
Avrupa Komisyonu İlerleme Raporu, Türkiye'nin elinde güçlü bir silah".

Rum gazetelerinden Fileleftheros, Avrupa Komisyonu'nun ilerleme raporu taslağının, Türkiye'nin ve KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nun elinde güçlü bir silah olduğu ileri sürdü.

Fileleftheros, "Füle'den Ankara ve Eroğlu'na Taşınmaz Mal Komisyonu'yla İlgili Prim... İlerleme Raporu Sahte Devletin Kurumuna Avrupa Tanınması Sağlıyor" başlıklı haberinde, Taşınmaz Mal Komisyonu'nun işleyişinin Türklerin menfaatine olduğunu belirtti. Gazete, AB'nin Genişlemeden Sorumlu Üyesi Stefan Füle'nin grubunun, bu rapor taslağı aracılığıyla, "Hem Ankara'nın Kuzey'deki Rum mallarının yasal bir şekilde Türkleştirilmesine ilişkin planlamalarına, hem de Cumhurbaşkanı Eroğlu'na arka çıkarak; Taşınmaz Mal Komisyonu'na cömert bir şekilde siyasi anlamda Avrupa tanınması sağladığı" yorumunda bulundu.

Gazete ayrıca Eroğlu'nun, Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas'la gerçekleştirdikleri mülkiyet görüşmelerinde "katı olmaya devam etmek için bir sebep daha elde ettiğini" de öne sürdü.

TAŞINMAZ MAL KOMİSYONU ULAŞILILABİLİR YOLLARDAN ADDEDİLECEK

İlerleme raporu taslağının, önümüzdeki salı günü kesin hale gelmesi ve Komiteler Koleji tarafından onaylanmasının beklendiğini de haber veren gazete, ilerleme raporu taslağının KKTC'nin elindeki çözüm yollarının özellikle Taşınmaz Mal Komisyonu'nda izlediği prosedürün sonuç getirici ve ulaşılabilir yollar olarak addedilebileceklerine vurdu yaptı. Ayrıca bunların AİHM karşısındaki başvurular kabul edilemez olarak addedilmeden önce tüketilmeleri gerektiğini ifade ettiğine de dikkat çekti.

Bu haber toplam 5466 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri