Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ABD askeri konvoyuna saldırı: 21 ölü

13 Kasım 2008 / 11:08
Afganistan'ın doğusunda ABD askeri konvoyuna bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 20 sivil ile 1 Amerikan askerinin öldüğü, 55 sivilin de yaralandığı bildirildi.
Amerikan askeri sözcüsü, askeri konvoyu hedef alan saldırıda 20 Afgan sivilin öldüğünü belirtirken, saldırının düzenlendiği Nangarhar vilayetindeki Batikot bölgesi valisi Haybar Mohmand da yaptığı açıklamada, patlamanın Celalabad ile Pakistan sınırı yakınlarındaki Torkham arasındaki yolda meydana geldiğini belirtti.

Olayın intihar saldırısı olduğunu kaydeden Mohmand, Amerikan askeri konvoyuna doğru yaklaşan bomba yüklü bir aracın infilak ettiğini ve patlama anında çevredeki sivillerden 10'unun hayatını kaybettiğini söyledi.

Nangarhar vilayeti Sağlık Bakanlığı yetkilisi Acmal Pardes de, bölgedeki 2 hastaneye toplam 55 yaralının getirildiğini söyledi. Patlamada ölen siviller arasında 13 yaşındaki bir çocuk da bulunuyor.

Amerikalı askeri Binbaşı John Redfield de, saldırıda yaralanan bir Amerikan askerinin hastaneye kaldırılırken hayatını kaybettiğini söyledi.
Görgü tanıklarına göre, saldırı bir pazar yeri yakınlarında düzenlendi.
Kaynak:
Bu haber toplam 916 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri