Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ABD'li Müslümanlar'dan Gururlandıran Yardım

04.02.2010 01:44
Haiti'deki depremde, Müslümanları gururlandıran organizasyonların başında ABD'de kurulu olan ZAKAT FOUNDATİON geldi

 

Kemal Bozkurt'un haberi

Haiti'de tüm dünyada şok etkisi oluşturan depremde; Müslümanları gurulandıran yardımı yapan organizasyon ABD'nin Chicago eyaletinde kurulu olan ZAKAT FOUNDATION oldu. Başkanlığını Türkiye'den Halil Demir'in yaptığı Zakat Foundation, Depremin hemen akabinde Haiti'ye komşu ülke Dominikan Cumhuriyetinden ulaşarak, içinde yiyecek, su ve ilaçların olduğu ilk kamyonu Haiti'ye ulaştırdı.

Zakat Foundation Haiti'de model bir çalışma yaparak, komşu ülke Dominikan'daki yerel Müslüman organizasyonlardaki gönüllü kişiler tarafından toplanan yardımları organize bir şekilde süratle deprem bölgesi  Port-au-Prince'e ulaştırdı.

Zakat Foundation halen Haiti'de günlük 3000 kişilik sıcak yemek pişirmekte. Zakat Foundation ayrıca İMANA (Kuzey Amerika Müslüman Tıbbi yardım Organizasyon) ile birlikte hareket ederek; Haiti'ye daha fazla yardım peşinde.

Deprem'den çok önceden dünyanın bu en fakir ülkelerinden biri olan Haiti'ye ayni yardım yapan Zakat Foundation; bu yardımlarına hayırsever kişilerin katkılarıyla devam etmeyi düşünüyor.

Yetkililerin bildirdiğine göre bir haftalık bir ailenin yemek masrafı karşılığı sadece 100 dolar. Bağış yapmak isteyen hayırseverler zakat Foundation'un sitesi www.zakat.org üzerinden yapabilirler.zakat-2.jpg

zakat-3.jpg

zakat-4.jpg

zakat-5.jpg

Kaynak:
Bu haber toplam 1514 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri