Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail'in güvenliği bizim güvenliğimiz

11.06.2010 10:52
ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon) 3 numaralı ismi bakan yardımcısı Michele Flournoy açık açık söyledi

ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon) 3 numaralı ismi bakan yardımcısı Michele Flournoy, ülkesinin yıllardan beri İsrail'in güvenliğiyle ilişkili olduğunu belirterek, ABD'nin bu durumu değiştirmeye hazır olmadığını, çünkü İsrail'in güvenliğine yatırım yapmasının çıkarlarına olduğunu söyledi.

Flournoy, ABD'nin güvenliğiyle ilgili Washington'da düzenlenen bir toplantıda yaptığı konuşmada, İsrail'in kuruluşundan beri, iktidarda kim olursa olsun ülkesinin, İsrail'in güvenliğine dahil bulunduğunu ve bunun değişmesine hazır olmadığını belirterek, "İsrail'in güvenliğine yatırım yapmak bizim yararımıza ve bölgedeki sorunların çözümüne yardım etmek de bizim çıkarımıza" diye konuştu.

Pentagon yetkilisi, "Gazze'ye giden insani yardım gemisine İsrail ordusunun kanlı baskınındaki can kayıpları gerçekten çok trajik ama Gazze'ye insani yardım girişini İsrail'in güvenliğini tehlikeye atmadan iyileştirecek biçimde Gazze'deki durumla ilgilenmenin gerekliliğine işaret ediyor" dedi.

Flournoy ayrıca, terörist örgütlerin kitle imha silahlarını elde etmeleri riskinin ABD'nin güvenliği açısından en ciddi tehdit olduğunu söyledi.

AA

Bu haber toplam 1068 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri