Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mutluluk 50'den Sonra

12.06.2010 23:17
New York’taki Stony Brook Üniversitesi tarafından 340 bin kişiye yapılan ankette, katılımcılara “neşe, mutluluk, stres, endişe, öfke ve üzüntü” hislerini ne oranda hissettikleri soruldu. Ankette, stres ve öfke hissinin 20’li yaşlardan sonra azaldığı ve in

Mutluluk 50'den Sonra

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların hayatındaki en mutlu dönemleri...

ABD’de yapılan bir araştırmaya göre, insanların hayatındaki en mutlu dönem 50. yaştan sonra başlıyor.


New York’taki Stony Brook Üniversitesi tarafından 340 bin kişiye yapılan ankette, katılımcılara “neşe, mutluluk, stres, endişe, öfke ve üzüntü” hislerini ne oranda hissettikleri soruldu. Ankette, stres ve öfke hissinin 20’li yaşlardan sonra azaldığı ve insanların 50 yaşlarından sonra daha az endişe duymaya başladığı belirlendi. Bu yaştan sonra da sabit kalan tek olumsuz duygunun üzüntü olduğu bulundu.


Araştırmada, hem iyi hem de kötü duyguların yaşla birlikte değişime uğradığı belirlenirken, kadınların her yaşta erkeklerden daha çok stres, endişe ve üzüntü duyduğu ortaya çıktı.


Stony Brook Üniversitesi’nden psikolog Dr Arthur Stone, “İnsanlar, kronik hastalıkların baş göstermesiyle hayatın kötüye gideceğini düşünür ancak böyle olmuyor. Çünkü 50 yaşından sonra insanlar aile ve arkadaşlar gibi iyi şeylere odaklanıyor” dedi.

Bu haber toplam 1288 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri