Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ABD teröristleri gördü bildirmedi

19.06.2010 19:58
Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Bulut, çok tartışılacak bir iddiayı ortaya attı. ABD, Şemdinli'ye saldıran teröristleri uydu kanalıyla gördü fakat Türk yetkililere bildirmedi mi?

Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Bulut, ABD'nin askeri birliğe saldıran teröristleri ekrandan gördüğünü ama istihbarat vermediğini iddia edip konuyu Prof. Dr. Hasan Köni'ye sordu. Köni konuyu şöyle yorumladı.

 

Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Bulut, Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki PKK'lıların askeri birliğe saldırıyla ilgili olarak Amerika ile Türkiye arasında istihbarat paylaşımı yapılmasına dair anlaşma olduğunu söyleyerek ABD'nin anlaşmayı ihlal ettiğini ileri sürdü. Bulut, 'Ekranda gördüler ama söylemediler bu kesin. Bu konuyu nasıl yorumluyorsunuz' diye sordu

 

Bulut'un sorusuna Prof. Dr. Hasan Köni şöyle cevap verdi. Amerika İran'a karşılık PJAK'a destek veriyor, yine bu unsurların Suriye'yi de rahatsız etmesine destek veriyor ancak Türkiye'ye karşı PKK'ya Amerikalıların destek vermediğini söylemek abes olur.

 

Köni, 'Amerika teröristleri gördü ama söylemedi sorusunu ise 'Amerika nötr kalmış olabilir' diyerek cevap verdi ve Türkiye'nin istihbarat açısından Amerika'ya bağımlı olmasını eleştirdi. Amerika'nın bunu yapmasına ise son dönemdeki bazı sorunların neden olabildiğini belirtti

Bu haber toplam 1260 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri