Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ABD vali derdine düştü

29 Temmuz 2008 / 15:37
İstanbul Güngören'de 17 kişinin öldüğü terör saldırısı, ABD'de de “bir şekilde” yankı buldu: ABD hükümeti terör saldırısını kınarken, ülkenin önemli eyaletlerinden Oklahoma halkı ise “valilerinin” derdine düştü.
Çünkü, Oklahoma Valisi Brad Henry, eşi Kim ve Oklahoma hükümetinin Maliye sorumlusu Scott Meacham, terör saldırısının olduğu gün İstanbul'daydı.

Vali Henry Türkiye'ye yaptığı İstanbul dışında Ankara, İzmir, Antalya ve Kapadokya'yı da kapsayan bu gezide, İnançlararası Diyalog Enstitüsü'nün (The Institutue of Interfaith Dialogue) davetlisi idi.
Zeynep Gürcanlı YAZIYOR

Ve meraklısı için bir not; İnançlararası Diyalog Enstitüsü, bizzat Fethullah Gülen'e bağlı olarak çalışıyor. Enstitünün internet sayfasında “Gülen Enstitüsü”ne doğrudan link veriliyor.

İstanbul'daki patlamaların duyulmasının ardından, Oklahoma Valisi'nin da saldırıdan etkilenip etkilenmediğine ilişkin küçük çaplı bir panik yaşandı.

Ancak daha sonra, Vali'nin sözcüsü Paul Sund bir açıklama yaparak, Vali Henry ve eşinin, saldırı anında İstanbul'da olmakla birlikte saldırının yapıldığı Güngören'den uzakta olduklarını ve saldırıdan etkilenmediklerini açıkladı.


Kaynak:
Bu haber toplam 782 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri